Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A Tera Online nevű játékot...

Csacsi006 kérdése:

A Tera Online nevű játékot próbáltam ki az imént és nagyon tetszene, de eléggé szaggat. Szerintetek mi a baj?

Figyelt kérdés

Gépről pár infó:

PC, nem laptop

Oprendszer: Win7 Enterprise 32bit

Proci: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU

RAM: 2GB

Videókari: GeForde GT 630


Sokat nem tudok ezekről, úgyhogy gondoltam, valaki majd segít. Gépigényből többféle leírást is találtam. Nagyon nem értek hozzá de szerintem valami RAM vagy vidikari az ami gyenge a játékhoz. Előre is köszi a válaszokat :)



2017. jún. 29. 20:12
 1/10 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

A gépigénye:

CPU: AMD Athlon 64 X2 6000+ or Intel Core2 Duo E6750 2.66G//Ez talán még meg is lehet. De ajánlott lenne legalább egy Quad-ot beszerezned.

RAM: 2 GB or greater //Szerintem ma már nagyobb a gépigénye, ez egy online játék folyamatosan fejlesztik.

GPU: AMD Radeon HD 3870 or Geforce 8800GT //Szerintem egy 4870 kellene. Az nVidia kártyád elég gyenge.


Az egész beruházás ,hogy jól fusson, olyan 20k lenne. Gondold végig ,hogy neked megéri-e, és ha igen, segítek a használt piacon eligazodni.

2017. jún. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Természetesen érdekel, hogy mit ajánlanál, de annyira analfabéta vagyok, hogy azt se tudom mi az a GPU :D

Mindenkitől érdekel bármi ötlet aztán meglátom :)

2017. jún. 29. 20:27
 3/10 A kérdező kommentje:
És valóban már a patcher is figyelmeztet hogy nagyobb RAM kellene úgyhogy azért ezekre gyanakszom...
2017. jún. 29. 20:29
 4/10 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Na jó, elmondom nagy vonalakban:

-Ugyebár van a vinyód, tudod ahova letöltötted a játékot. Na mikor elindítod, a játék betölt magából annyit a RAM-ba amennyit csak tud(olyan 1 vagy másfél gigát tud betölteni a windows mellé). Erre azért van szükség mert a ram sokkal, de sokkal gyorsabb mint a winchester (másnéven HDD vagy háttértár). Na most a játékot a processzorod (ami nem más mint a Core 2 Duo) két feldolgozó egysége számolja, ők kérdezik le ,hogy hol vannak az ellenfelek, te hol vagy merre mész, és ezeket az adatokat elküldi a videókártyádnak (ami nem más mint a GeForce GT 630). Ő csinál neked ebből képi jelet amit látsz a monitoron (Neki is van memóriája de azzal ne foglalkozz, a videókártyák jóval összetettebb szerkezetek mint ,hogy a memória adataira hagyatkozva válasszuk ki őket.)


Szóval, kellene neked ram, hogy a nagy pályák is kényelmesen elférjenek rajta, arra kérlek ,hogy vedd le a ház oldalát és olvasd le az alaplapod típusát, biztos rá van írva valami :)

Be kell szereznéd 4gb-ot, valószínűleg egyedül DDR2-t fogad az alaplapod, ez olyan ~5 ezer forint a használtpiacon.

Processzorból ajánlanék egy 4 magos (4 egységgel rendelkező) nagyöreget, ami nem más mint a q6600. ( [link] Vegyél egyet hardverapro-ról. Ennek a processzornak lehet kéne egy jobb hűtő, de kérdezz meg egy eladót tud-e hozzá adni egy gyárit, azzal is vígan elvagy.

Videókártyából ajánlanék egy picit régebbi, de bitangabb kártyát, Mondjuk egy HD6870-et már kapsz 9 ezer forintért, vagy egy GTX460-at.

Ezeknek a kártyáknak és a processzornak már kellene némi áram, szóval ha már ott vagy olvasd le a tápod típusát is.

Postaköltséggel együtt olyan 25 ezerre fogsz kijönni. Valószínűleg rengeteget fog javulni a helyzet. Egyenlőre ennyit tudtam ajánlani.

2017. jún. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Akkor a proci is rosszabb, mint ami kellene? Erre mondjuk nem számítottam de értem :/

megnézem mi van a gépben :D

2017. jún. 29. 21:23
 6/10 A kérdező kommentje:
Amennyit látok az alaplapon (amit azért remélem felismerek :D) hogy ASUS P5K <GREEN>
2017. jún. 29. 21:30
 7/10 A kérdező kommentje:
Amit még nem mondtam, hogy nem az akadás a legnagyobb probléma, hanem hogy a játék kb 5 percnyi élvezet után összeomlik és jön a kezdőképernyő. Ez miatt gyanakodtam a RAMra (nem tudom hogy helyesen e) -hogy túl sokat használ és túl kevés van.
2017. jún. 29. 21:42
 8/10 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Áh, meg is találtam. Szerezz 4db 2 gigás DDR2-es modult. (Igazából nem tudom ,hogy vannak elosztva a ramjaid, de ha 4 nagyon hasonló DDR2-es 2gb-os ram modult tudnál szerezni, akkor nem dobna ki a játék) arra figyelj, hogy egy sebességük legyen, tehát 667/800/1066mhz.Egyszerűen bekell pattintani a helyükre. :) csak egy irányból megy bele, erre figyelj!


Ha a problémád ezután is fennáll próbálj meg első körben procit, majd VGA-t cserélni.

2017. jún. 30. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem feltétlen ezeket fogom megvenni, de szeretnék többet tudni. Tehát itt a 2gigás ramok között mi a különdbség?

[link]

2017. jún. 30. 11:51
 10/10 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Ebből a 3 ramból amit linkeltél 2db csak AMD processzorral működik. Neked olyan kell ami Intellel is.
2017. jún. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!