Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a véleményetek az FSP...

Mi a véleményetek az FSP Raider 550w tápegységről?

Figyelt kérdés

Napok óta olvasok tápegységek után különböző oldalakon, sok pozitívumot hallottam róla másoktol. Viszont volt aki negatívumokat irt (pl nincs benne MoV -nem is tudom mi az)

Valakinek valami tapasztalata a Raiderekkel?

Sokan irják hogy seasonic belsős tápot kell venni. 3 évvel ezelőtt ugyan ebben a helyzetben áltam és seasonic 520w tápra esett a választás 2 év garanciával. Múlthéten a 3. évében egyszerűen játék közben kikapcsolt és azóta nemmegy. Kipróbáltam a gépet más táppal (kissebb teljesítmény), simán vitte.

Báttyámnak chieftec ctg-500w-ja van 2 év garival és közel 5 éve használja.

Van esetleg valami jobb tanácsotok? Corsair, cooler master, enermax, chieftec?

XFX-et hiába irtok, ahol én lakom, még rendeléssel sem tudok hozzáférni.

Előre is köszönöm és dijjazom a pozitív, segítő szándéku válaszokat!



2017. jún. 29. 20:51
 1/8 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Szia! A Raider nem lett túl jó, inkább a Raider II az ami jó, elméletileg nagyon jó DC-DC konvertere van (értsd stabil).


Ha nyitott vagy más fajta tápokra, kérlek írd le a kereted, a gépkonfigokat és ,hogy milyen extrákat szeretnél a tápodhoz. Kitalálunk valamit ;)

2017. jún. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Vágom mi az a DC-DC :)

Nos a gépemröl pontos leírást nemtudok adni, ki is fejtem miért, még mielőtt azzal jönne valaki hogy semmi szükség ekkora teljesítményü tápra :D jelenleg egy Intel g3220 proci volt egy asus h81m-e tipusu alaplappal, sapphire r7 250x grafikus kártyával, western digital blue 1terrás merevlemezzel, dvdolvasóval, meg 4 giga rammal. Ez messze nem eszik 500 wattot, viszont terveztem hogy lecserélem a procit meg a grafikus kártyát idővel, ami azért már nagyobb teljesítményt igényel. A merevlemez, dvd olvasó marad, plusszba lessz még vagy 6db ledes cooler, de ez szerintem elenyésző. Azis biztos hogy nem overclockolok semmit, mégcsak két kártyás configot sem tervezek, bőven beérem egy erősebbel. Itt viszont már nemtudok pontos adatot adni a processzorrol, alaplapról és a kártyáról, ugyanis azokról nem döntöttem, és még egy ideig nem is fogok, lehet, mire megvenném, jön ki szimpatikusabb, vagy hasonló lehetőségek, remélem értessz. Tehát fix variáció nincs, i5 fele gondolkodtam, amdt hanyagolom. Igen, így nehéz kiszámolni a teljesítmény fogyasztást, ezért is gondoltam egy 500-650watt közöttire.


Egy alsó tápos gépházban lessz elhelyezve, a zajkibocsájtásra nemvagyok finnyás, nemgond ha kicsit hangosabb :D nekem a megbízhatóság és az üzemidő a fontos.

Megbízhatóság terén a seasoniccal sem volt bajom mert nem vitt magával semmit, inkább az üzemidővel volt gond.

2017. jún. 29. 21:57
 3/8 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Értem. És mennyi a keret? Ez esetben adok egy listát, és nyugodtan szotyolázhatsz közüllük :)
2017. jún. 30. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

20-25000ig gondoltam, de ha meghaladja kicsit, nemgond! :)

Közben megköszönöm a segítséged! :D

2017. jún. 30. 02:02
 5/8 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Egyezzünk ki 550W-tal oké? 650 teljesen indokolatlan, azok a tápok simán elvisznek 3 VGA-t.


Tehát amiket tudok ajánlani:

Corsair RM550x(Ez meghaladja, tekintsd ezt a maximumnak, ez egy tunning táp)

Corsair CX550M(Ez egy butított RM, ha nem akarsz tuningolni ez tökéletes)

Fractal Design Integra M550(Nagyon jó feszei vannak, elméletileg nincs benne túláram védelem, ergo a ráírt 550W csak névleges, addig veheted le róla a feszt, amíg le nem ég)

Cooler Master G550M(Elég jó)

Cooler Master Masterwatt Lite

Seasonic S12II 520W(Seasonic minőség)

FSP Hydro Bronze 500W

XFX PRO550W

XFX TS550W

Thermaltake Hamburg/Berlin 530W


Na ezek közül válaszd azt ami szimpatikus.

(Itt minden táp belsejét megtalálod: [link]

2017. jún. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

erdemes lehet az elektromos halozatotokat becizsgaltatni, illetve ebbe beletartozik az is hogy mik vannak rakotve (teljes haz) de sajnos akar a kornyek is...

lehet valaki vagy ti valami ipari cucot hasznal ami instabilla teszi

netan plusz vedel sem arthat egy legolcsobb tulfeszvedo eloszto vagy aljzat


masik dolog pedig az hogy a tap porosodasara es szelozesere is figyelni kell

ezt egy jol elhelyezett es joszellozeso minosegibb gephaz megszokta oldani


ezekrol reszletesen olvashatsz szamtech forumokon oldalakon, prohardver.hu, de itt gyakorin is megtalalhatsz rengeteg hozzaillo kerdest


#2 ezeket nem olvastam el edig, gephazad turheto lehet eszerint


ha nagyobb teljesitmenyt akarsz akkor az osszeget is emelned kell mert ahoz magasabb minoseg is kell de szerintem aligha tervezel olyant ami 400w felett enne (rendszer) igy az 500w koruli is boven eleg


#5 +1


Xy4

2017. jún. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..

Itt a kolléga szépen összefoglalta.


Szerintem ilyet vegyél, bármilyen 1 kártyás rendszerhez elegendő: [link]


Esetleg még:

[link]


[link]


Vagy ha használtat is bevállalsz: [link]

2017. jún. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igazábol a be quietrol azért nem is gondolkodtam, mert nem sok információt, tapasztalatot találtam róla. Ugye pont az a seasonic tápom volt amit a kedves 5. Válaszoló is irt, így azt most mellőzném. Igen, bárhol előfordul hogy a csúcskategóriában is vannak hibás termékek, meg semmi sem tart örökké, ezt el kell fogadni! :)

Ugye irtam, hogy xfxet itt nemtudok beszerezni, Fractal designet se, erről most hallok először. Ami szimpatikus az a Cooler master gm 550 és a corsair cx550, e 2 táp között gondolkodok.


Porosodással nincs gond, min. fél évente tisztítom, de van hogy gyakrabban is.


Gyanítom hogy a seasonic se túlfesz miatt adta be magát, mivel a gari lejárt, és villanyszerelő szakosztájt végzek jövőre, (igaz, nem elektronika, hanem electrotechnika :D) szétkaptam és elkezdtem méregetni mindent amit csak tudtam, semmi látható és mérhető hibát nem találtam, de ez már nemis annyira lényeges, csak kiváncsi voltam :D

2017. jún. 30. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!