Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen VGA-t érdemes az...

Milyen VGA-t érdemes az ethereum mining ideje alatt venni?

Figyelt kérdés
Láttam, hogy az utóbbi időben az ethereum mining miatt irreálisan megemelkedtek a vga árak és amiket kinéztem magamnak, azok most kb. megvásárolhatatlanok. Mikorra stabilizálódnak az árak? Érdemes most bármit is venni vagy várjak vele?

2017. jún. 30. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egyik sem éri meg jelen helyzetben. De ha akarsz akkor mindenképp max 4GB-osat vegyél, azok még jó árban vannak. A 6GB-os (GTX1060) 110 000Ft körül van, 192bites. Az összes többi 8GB-os kari 256bites és minimum 135 000Ft-ba kerülnek. a 4GB-os 256bitesek kirúgnak 100 000Ft-ig is, akár még tovább is. Mindenképp 128bites 4GB-osat nézz szerintem, ezek árban max 60 000Ft-ig mennek persze ami meg is éri. Ez a GTX1050-eket, RX460-akat és RX5** kártyákat tartalmazza javarészt. Ezek viszont valószínűleg nem lesznek elegek az AAA címekhez és a mostani nagyon új játékokhoz. Remélem tudtam segíteni :)
2017. jún. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. A probléma az, hogy most szeretnék egy olyan gépet összerakni, ami még legalább 2-3 évig megeszik mindenféle játékot. Mikorra várható némi árcsökkenés az erősebb kártyák között?
2017. jún. 30. 20:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha alább hagy az ethereum mining... a közeljövőben (július) még ki fog dobni az asus egy pár miner kártyát, annak öszönhetően remélem !egy időre! stabilizálódik... egyébként ahogy elnéztem a GTX1080 árai mozogtak a legkissebbet, tehát... Bár mondjuk 170ezerért nem sokan vesznek kártyát. Én majd karácsonykor fektetek bele egy 1080-ba, addig valamilyen szinten biztos fog javulni a helyzet :) a Bitcoin okozta gpu árhullám sem tartott azért évekig, valszeg az ETH sem fog...


Összegezve, érdemes szétnézni a hardveraprón használt ügybe, vagy kisdepósoknál. Akik még 1 hónapja, vagy régebben hirdették meg, azok talán rendes áron árulják...

Remélem tudtam segíteni!

2017. júl. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát ha 2-3 évig előre tervezel azt ne most tedd. Esetleg bemelegítheted a dolgokat a videókártyának és azt kivárod, de azt mondom még az sem éri meg mert jönnek szép kis újdonságok amd és intel részéről is. Mégis csak jobb úgy venni videókártyát, hogy válogathatsz a friss proci/ram/lap áradat közül minthogy adott egy teszem azt fél éves lapod és netán megtörténik a foglalat váltás időközben(i9-ekkel majd jön új foglalat).
2017. júl. 2. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
+1 #4. Ha meg 2-3 évig jó kártyát akarsz az most a 1080 (kb.). Meg a foglalat váltás is jogos de az új X299-eseknek a foglalatába csak az i9-ek meg az "extreme" procik jönnek azok meg elég drágák. A skylake, meg a kabylake illetve a jövő "lake" generációi (amik a basic gamereknek vannak szánva) maradnak az 1151 Socketban.
2017. júl. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!