Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit gondoltok a "videokártya...

Mit gondoltok a "videokártya válságról"-ról? Mikorra hagy alább az Ethereum mining?

Figyelt kérdés

Azt hiszem nem kell bemutatni az ethereum bányászokat, a hobbi gamereknek... gondolom most mindenkiben felvillant egy-két keresetlen szó, de valószínűleg ez is alább fog hagyni, vagyis egyszer csak stabilizálódnak a GPU árak is és visszatérnek a Radeonok. A kérdésem az lenne, hogy ez kb. mit gondoltok mikorra várható? (Mehet az off, csak maradjatok a kriptopénz bányászat témában...)


Válaszaitokat előre is köszönöm!



#GPU #RX 580 #ethereum mining #bitcoin minerek #videókártya piac
2017. jún. 30. 18:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Figyelj. Ez egy nagyon virágzó üzlet ami nagyon sokáig ki fog tartani. Őszintén szólva mostanság ne várj változást. 1 éve kellett volna venned kártyát, akkor voltak jó árban RX4xx kártyák, de még év elején olyan tavasz első feléig sem volt különösebb változás. Most meg... Egyik napról a másikra a GTX1060 minimum ára felment 90 000Ft körüliről 110 000Ft körülire. Ebből is látszik mennyire virágzó üzlet is ez. Ha már nem lesz olyan kriptovaluta amit megéri bányászni akkor talán lesznek elérhető árban kártyák. A bitcoint már nem éri meg, szóval halad ez de nagyon lassan :D
2017. jún. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Esetleg hamarabb jöhet kedvező változás akkor ha a mostanság direkt bányászatra kiadott kártyákat kellő mennyiségben is fogják tudni gyártani. Ugyanis igen, egyre többen kezdenek el kifejezetten bányászkártyákat kiadni. Az Asus asszem ad ki, a Sapphire is fog a jövőben meg bányászcélokra GPU is fog kijönni külön.
2017. jún. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Bányász kártyák? Ez szerintem egy nagyon hasznos lépés lenne a videokártya gyártóktól, mert akkor a minerek nem vinnék el a gamerek elől a nekik szánt kártyákat...


Ahogy így jobban elgondolkoztam rájöttem, hogy ez az egész egy hatalmas bevétel kiesés a nVidiának, mivel a GTX-eket nem viszik a bányászok csak az RX4/5xx kártyák rántották magukkal az árakat, 200 ezer forintért meg Justin Bieber se vesz asus Gtx 1070-et, holott kis híján ennyiért volt év elején a 1080ti.

2017. júl. 1. 12:03
 4/11 anonim ***** válasza:

Pont a héten jelentettek be miner GPU-t. De pl a SIA is már pre-ordernél tart az obeliskre ami elég rendesen odavág a gamer gpuknak.

Különben ez az "iparág" sosem fog kihalni. Szinte minden nap új ICO, így a bányászható tokenek listája is kifogyhatatlan. Arról nem is beszélve, hogy az ETH készlet "végtelen" és az ára is elég nagy ugráson van túl amit a rengeteg ICO tovább fog pumpálni.


"Ez szerintem egy nagyon hasznos lépés lenne a videokártya gyártóktól, mert akkor a minerek nem vinnék el a gamerek elől a nekik szánt kártyákat... "

A kártyát annak szánták aki kifizeti. Egy miner pedig nem 1, maximum 2 kártyát vesz hanem sokkal többet.

2017. júl. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#4:mi az hogy sia, meg az hogy obelisk? Mit jelentenek?

Találtam a redditen egy cikket Obelisk's SIA címmel, de nem volt egy értelmű, hogy ez mi? Egy bányászati célokra kitalált pre-build egybe pc? Ha az akkor az miért vág oda a gamer videokártyáknak? Ha az, akkor ez jó dolog. Akkor már a minerek nem fogják felvásárolni a GPU-kat (ezzel az áruk is stabilizálódik), nem? És értem én, hogy ez az iparág soha nem hal ki, csak veszt a népszerűségéből (amikor romlanak a kriptovaluták). A Bitcoin őrületnél is az egekbe szálltak a GPU árak, de annak az időszaknak is vége lett. Nyílván ez az Ethereum bányászattal is így lesz. Csak hogy mikor... ez volt a fő kérdés.. :)

2017. júl. 1. 16:55
 6/11 anonim ***** válasza:

BTC és ETH bányászat mellett még mindig van DASH, XMR, LTC, ZEC, SC és rengeteg másik. Előreláthatóan senki nem tudja megmondani mikor lesz vége, de nem a közeljövőben. Ráadásul a CPU mining teljesen kihalt mára így csak a GPU maradt.


A SIA Tech egy cloud storeage-al foglalkozó cég és ők a SiaCoin programozói. Az Obelisk egy jelenleg fejlesztés alatt álló project és az ANTMinerhez hasonló pre-built miner gép. Viszont a jelenlegi állas szerint sokkal magasabb a hashrate mint a vele azonos árkategóriájú összerakható miner gépeknél kivitelezhető és a hashrate amit megadtak valóságban lehet magasabb is, mivel csak a garantált minimumról volt szó.


A kriptuvaluták romlánásának különben a legfőbb oka a "bitcoin őrület", de ez a romlás is csak időleges. A spike után jön a zuhanás is, de ez természetes tözsdén és szinte elkerülhetetlen. Hamarosan újabb rekordokat dönt, addig is mégtöbbet veszek.

A mostani zuhanás pl azzal kezdődött, hogy a JAXX Walletnek a kétlépcsős beléptető rendszerét sikeresen "feltörték" és több száz millió dollár értékű ETH-t loptak el. Mivel ettől gyorsan akartak szabadulni így egy óriási sell wall keletkezett és rengetegen pánikból eladták és még nagyobb sell wall lett. Ezután volt még 1-2 nagyobb botrány és sokan buborékot is emlegetnek, de ezt senki sem tudhatja előre.


De akkor említhetnénk a JP Morgant vagy a Citit akik blockchain technológiába fektette és társultak altcoinokkal (XRP, ZCASH). Akár ott az AG Daimler aki szintén 100millió €-t fektett blockchain technológiába. De említhetném Vladimir Putin-t is aki többször is tárgyalt Vitalik Buterinnel (ETH fejlesztője).

Sem a népszerűségéből, sem az értékéből nem fog veszíteni hosszútávon. A videókártya válságra pedig csak a gyártók tudnak megoldást találni, de azon se lepődnék meg ha hamarosan egy-két gyártónak a főprofilja a miner kártya lesz és a gamer kártyák teljesen háttérbe szorulnak már csak abból kifolyólag, hogy a GTX széria eladása sehol nincs az RX4/5-höz képest. Főleg, hogy rengeteg hír is jött a napokban arról, hogy gyártók miner kártya fejlesztésbe fogtak.

2017. júl. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6: te egyébként miner vagy? Mert eléggé hozzáértően szóltál hozzá. Köszönöm! Azonban ebből a válaszból (főleg utolsó bekezdésből) azt szűrtem le, hogy mostmár kb. a gamerek le vannak *tudodmicsinálva*. Ez nem éppen egy jó hír... De elvileg GeForce bányászkártya nem lesz, ezért hát... stabilizálódhat a zöldebbik vonal (logóra vonatkoztatok :D)? Radeon kártyát egyébként sem terveztem. Karácsonyra terveztem meglepni magam egy GTX1080-al, mit gondolsz addigra visszaáll annak az ára?
2017. júl. 1. 21:17
 8/11 anonim ***** válasza:

Bányászok is és daily trade mellet long term is fut 2013 óta.


Igazából amit írtam, hogy reálisnak tartanám ha rámennének miner kártyára főprofilnak azelött még biztos van pár év, ha így is lesz valaha. Én nem tartom kizártnak főleg, hogy 2020ig óriási ugrást jósolnak a nevesebb tőzsdeelemzők crypto terén. De abból bármi lehet még. Ezek csak találgatások.


Gamer kártya biztos lesz még főleg a GTX sorozatból. Utólag így kicsit erősnek érzem a "teljesen háttérbe szorulnak" kijelentésem, mivel 1-2 éven belül még nem túl valós, de a miner kártyák kiadása után majd kialakul. Kereslet biztos lesz rá úgyhogy bármi kialakulhat.


November környékére már alacsonyabb lesz az ára szerintem és decemberben újra felnyomják a karácsonyi vásár miatt.

2017. júl. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem most egy picivel könnyebb dolgom lesz. Ha minden igaz megnő a videókártyára fordítható keretem. Ram tuti lesz még 8GB szinte ingyen. Proci és kari kell már csak. Ha ősz körül tényleg lesz egy kis árcsökkenés akkor várok a videókártyával addig procit meg megveszem még a nyár folyamán. Hiába, ez ilyen dolog, be kell nyelni. Vagy választasz budget kártyát vagy kiadod rá a pénzt főleg most -.- De azt hiszem elég lesz nekem a FullHD gaming is most már :D
2017. júl. 2. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9: igen tudom hogy karácsonykor felnyomják, de az már nem a mining miatt lesz. Vagy tévedek?


#10: Nálam egy picit komplikáltabb helyzet alakult ki... Én most csak fejlesztek, nem építek új gépet, i7 6700K, már megvan plusz a 16 giga, de a GTX970 már nem elég a 4K monitoromhoz. Ez itt a bökkenő, ezért terveztem a 1080-at...

2017. júl. 2. 12:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!