Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy raijintek ereboss...

Van egy raijintek ereboss hűtőm és. Eléggé meleg. Elé egy ryzen 5 1600x. Mi a gond?

Figyelt kérdés
Alapjáraton 50fok körül van.Játék közben már 75fokot is bőven eléri. A régi Fx 6300-am 4.8ghzn ment állandóan és nem melegedett ennyire mi lehet a gond? A ryzen fix 4Ghz-n fut. Paszta van alatta igaz valami no name fehér színű. Vagy tudtok ajánlani valami jó vízhűtést 20-25 körül?
2017. júl. 1. 11:12
 1/10 anonim ***** válasza:

igen a Ryzen CPU -k egyik legnagyobb gondja a melegedés...

A másik, egyes típusoknál a memory leak, folyamatosan szivárog egy GPU számítási hiba miatt.

2017. júl. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bocsi nem GPU, hanem CPU :-)
2017. júl. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Jó vízhűtést 25-ért? Nem, annyiért rosszak között sincs nagy választék. 40-50 alatt a léghűtők dominálnak, nh-d15 és dark rock pro 3.
2017. júl. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
hát igen . Az amd valamiben mindig elcseszi . Ha nem kell sokat költened procira , akkor vehetsz mellé drága hűtést . Mikor jön el az az idő amikor nem kell annyit költeni egy amd-s gépre mint intelre . Olykor még többet is ..
2017. júl. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 MGéza ***** válasza:
Nem kell túllihegni a dolgot, kezdetnek vegyél egy minőségű hűtőpasztatát és tedd alá azt. Thermal grizzly termékeket ajánlom figyelmedbe, vagy MX-4 is megteszi. Jobb mintha rögtön kidobnál 20-30 ezer forintot.
2017. júl. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem köszi a válaszokat. Annyira nem izgat a vízhűtés mert a léghűtés egyszerű mint a bot. Nem romolhat el sok minden ha elromlik a venti cserélem 2-3000ft bol
2017. júl. 1. 12:40
 7/10 A kérdező kommentje:
Meg a memory leak gondolom hardveres hiba nem pedig szoftveres. Max cserével lehetne orvosolni.
2017. júl. 1. 12:43
 8/10 Hominida ***** válasza:
Ha a hűtő forró, akkor a hővezető paszta jól működik. Ezt mindig mindenki összekeveri. A hűtő körüli légáramlást és a meleg levegő elszívását kell javítani, nem a hűtőt piszkálni.
2017. júl. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én is arra tippeltem mert kb van 10 centi a vga és. A proci hűtő között. De viszonta vga ra sem nagyon szeretném fújatni a meleg levegőt mert melegszik az igy is. (980ti)
2017. júl. 1. 17:09
 10/10 Hominida ***** válasza:

Lehet, hogy kénytelen leszel egy kis ventilátort odabütykölni a videókártyához vagy -tól való áramoltatáshoz. Valamit valamiért. A bővítőkártyák koncepciója fekvő házakhoz született, és kicsit meg is rekedt ott.


Ha kell, olyat is csinálhatsz, mint én, többször is: merev kartonból építettem kürtőt az egyik ventilátor táplálására, és kis terelőlapokkal is elkülönítem a légáramokat. Most a processzorom terheléssel megy fel 45 fokra, amivel én elégedett vagyok.

2017. júl. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!