Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri lecserélni a Videokárty...

Megéri lecserélni a Videokártyám és a processzorom? (játék miatt, gamerek válaszát várom )

Figyelt kérdés

A jelenlegi gépem:

alaplap: MSI P43-C51

proci: Intel® Core™2 Quad Processor Q6600

procihűtő: Cooler Master's Hyper 212 proci hűtő

VGA: Gigabyte Radeon HD 6850 1GB OC

Ram 4 giga 1600 MHz

táp: FSP bluestrom 400w


És most tolom rajta a bf1 et, csak sajnos van hogy le esik az fps szám. Ezért gondoltam hogy cserélem a procit és a videokártyát.

Procit erre: q9400

Videokártyát erre: Gigabyte HD 7790 2GB GDDR5

Csak azt nem tudom hogy a táp csatlakozó jó lesz e a videokártyához? És az alaplap hoz a processzor?

Szerintetek?



2017. júl. 1. 12:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
hát azon felül hogy újabb az utasítási készlete v a q 9400 -nak és kevesebb a fogyasztása mint a q 6600-nak játékokban semmi előre lépést nem fogsz tapasztalni. A q 9400 csak akkor jobb alternatíva ha tuningolsz mivel kevésbé melegszik és kevesebbet is eszik ezért szerintem már alap feszen is el tud menni 3-3.2 ghz -en . Ez az alaplap támogatja amúgy a q 9400 -at .A p43 -as chipset támogatja a xeon procikat így azt vennék bele és olyan felirattal kell keresni a hirdetések között hogy nuttolva és matricázva ez annyit jelent hogy simán bele csaphatód egyből az alaplapodba és gond nélkül megy. Persze ha nem a legújabb bios van a gépeden akkor le kell frissíteni ezt még a q6600 alól kell megcsinálni. Xeon e5450 -est ajánlom neked . A ramodat az bővítsed 8 gigára mivel sok memóriát eszik a bf1 a videó kártyádat is cserélni kellene minimum egy gtx 750 ti -re vagy r7 260x -re 2 gigás verzió mind2 -ből. A hd 7790 az ugyan az mint az r7 260x tehát jó lesz és 1 darab 6 pines tápcsatival üzemel . Azt tudnod kell hogy a bf1 egy nagyon cpu intenzív játék és fejlesztés után is megfogja majd 1-2 pályán a procidat de talán átlagos 40 fps meg lesz .A tuning amúgy egyszerű szerintem .
2017. júl. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg így? q6600 + Sapphire R9 270X 2GB? Mert most olcsón hozzá tudnék jutni a kártyához :)
2017. júl. 1. 12:26
 3/15 A kérdező kommentje:
Ja és 8 giga ramom van :D Még valami? az a táp ra rá lehet kötni a Sapphire R9 270X 2GB?
2017. júl. 1. 12:28
 4/15 A kérdező kommentje:

[link]

ez a tár és a videokártyához 2x 6 pines tápcsatlakozót igényel

2017. júl. 1. 12:29
 5/15 anonim ***** válasza:
itt már mindent cserélni kéne. erre a foglalatra nincs értelme építeni.
2017. júl. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Meg tehetném hogy vegyek egy új gépet nem is azzal van baj, csak nem vagyok nagy gamer csak néha néha játszok :D

Felesleges lenne nekem össze rakni egy 200e gépet mert csak néha játszok :)

A processzort megveszem mert 4e szerintem ér de a videokártyával vagyok tanácstalan :D

2017. júl. 1. 12:40
 7/15 anonim ***** válasza:

akkor le írom még 1 xer. A bf1 alá egy core 2 quad proci kevés !

Alap járaton meg még kevesebb. A q 9400 -al nem leszel előrébb ha csak nem tudod felhúzni 3.6 ghz-re minimum. Ezek elavult régi processzorok és gyengék mára. Nem lenne több fps-ed ha r9 270x -et vennéd mivel a processzor számítási teljesítménye kevés a játékhoz. Így ugyan annyi fps-ed lenne mint hd 7790 -el . Remélem átjött amit írok ?

Jah és így is örülhetsz ha a minimum fps-ed a 31 -et köpködi majd ami egy multi fps játék esetén iszonyat kevés.

És nem kell 200 ezer forint .

Mivel használtan vásárolsz ezért nem félsz a használt cuccoktól . Ha szeretnél egy olyan gépet amim legalább 50-

minimum 60 fps-el viszi a játékot akkor írj nekem privátban és 60 ezerből össze rakok neked egyet a használt piacról .

2017. júl. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Hát most is bf1 ezek és igaz lowon tolom és nem is izgat az mert szép akkor is, és 30-40 fps em van, csak néha le esik ez alá és akkor kapok agyfaszt xd

Hát 60e nem pénz érte, ha össze raksz nekem egyet akkor azt megköszönném :)

2017. júl. 1. 17:45
 9/15 anonim ***** válasza:
okés ! mindjárt küldöm
2017. júl. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

nem gamer válasza kell hanem hozzáértőé...

a q-s procik még mindig jók, némi oc-val egy réégebbi i5-ös teljesítmnyét is tudja hozni

2017. júl. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!