Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A RAM elromolhat, ha egy...

A RAM elromolhat, ha egy nagyobb RAM-ot igénylő játékkal játszom, mint amennyim van?

Figyelt kérdés

4GB DDR3-mas RAM van a gépben és a játék, amivel kb. két hétig játszottam 6GB-ot igényel. A figyelmeztetést ki is írta indításkor, de mivel kevéske FPS-el vitte, így nem siettem a bővítéssel.

Most leáll a gépem és hibaüzenetként a MEMORY_MANAGEMENT-et írja.



2017. júl. 1. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Emiatt biztos, hogy nem.
2017. júl. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

RAM -ot nem, de ha több RAM -ot igényelne mint amid van, akkor lapozó fájlba, Swap -ba fogja tárolni a háttér táron.

A gyakori írás/olvasás ezt viszont megviselheti, és okozhat problémát!

Ha szerencséd van, csak sokáig játszottál, és túl töredezett lett a page file, ami következő indításkor helyre áll.

2017. júl. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Olyan hibakóddal is le szokott állni, hogy CRITICAL_PROCESS_DIED és utána nem érzékeli az SSD-t, amin a rendszer van (a játék HDD-n van). Az SSD-t átraktam egy másik gépbe, de nem bootolt be a rendszer, csak az én gépemen, viszont most jó, csak néha újraindul még mindig.
2017. júl. 1. 14:15
 4/6 Fecóka2 ***** válasza:
100%

Szia!


Ilyen hibáknál indokolt lehet egy teljes átnézés.

MEMTEST86, és valami SMART néző pl HDDSENTINELL.

Érdemes csekkolni a tápot is.

Mindenesetre a RAM attól nem tud meghibásodni ha kevesebb mint kébe.

De persze a RAM sosem lehet sok. Érdemes megbővítgeni.

Az SSD eltünése viszont nem jó előjel.

SSD firmware friss?

Javaslom vidd diagnosztikára egy szmtech boltba.


Üdv.


Fecóka


u.i.: Szívesen javaslok számtech boltot de csak privátban. Moderátor ne lőjön le.

2017. júl. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Igen, először én is az SSD-re gyanakodtam, te megnéztem Hard Disk Sentinel-el és semmi hibát nem írt ki. Kb. egy éve vettem(Kingston ssdnow uv400 SATA3 240GB)

Az a baj, hogy a gépemben sok mindenre lehet gyanakodni:)

A tápom is régi (várólistán van már), a videókártyám is meghajtja itt a dolgokat, amit az alaplap nem biztos, hogy meghálál.

2017. júl. 1. 14:33
 6/6 Hominida ***** válasza:
A RAM nem tud ettől elromlani, mert az alaplapi címvezérlő egyszerűen nem is keresi rajta azt a memóriaterületet, ami nincs. A rendszer a merevlemezzel pótolja ki. Viszont az sokkal lassabb, ezért a program szenvedősen fut. Ha van olyan részlet a programban, amelyik elvárja, hogy a folyamat gyorsan lefusson, de annak befejezése késik, mert a processzor épp a merevlemezes lapozófájlt gyúrja a végrehajtáshoz, és lejár a türelmi idő, akkor a program abortálhat ilyen miatt. Műszaki hibát ez sem fog okozni, csak bosszúságot.
2017. júl. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!