Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » GTA 5 FullHD-ban való stabil...

GTA 5 FullHD-ban való stabil futtatásához (min.30 FPS) milyen kompromisszum gamer PC-t tudnék venni? 150k-ból hogyan tudnátok gazdálkodni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Laikusként kérdezem mindezt. Szeretném lecserélni a totál elavult gépemet (dual core E5200, HD5670) és venni egy kompromisszum gamer pc-t, amivel akár minimális grafikán is, de CSAKIS FullHD-ban (a monitorom miatt) szeretnék játszani élvezhetően a GTA 5-el. Régóta szeretném kipróbálni a játékot, de csak most van pénzem újabb konfigra. Mivel még más dolgokat (új ház, 8 giga DDR4 RAM, új alaplap és egy ssd) is muszáj vennem ezért a nagyjából 150k-s keret eléggé korlátoz proci és videokártya terén. Lehetőleg SSD-t szeretnék venni (nem kifejezetten játék céljából, bár nem tudom azoknál ez mennyire fontos), így a jövőre való tekintettel olyan alaplapot néztem, amiben van M.2-es slot, de az is 19 ezer és gondolom alaplapon amúgy sem érdemes spórolni (sokat nem is lehet).

A következő párosításokat néztem ki magamnak (mindegyiknél Asus H110M-A/M.2 alaplap):

1. konfig: Intel Core i5-6400 (52 ezer)/1 x Kingston 8GB DDR4 2133MHz/Sapphire RX460 2GB GDDR5 (33 ezer)/HDD: Western Digital 500GB 32MB (17 ezer)

Mindennel együtt 148 ezer, de így csak HDD-t tudok venni.

2. konfig: Intel Core i3-6100 (32 ezer)/2 x Kingston 4GB DDR4 2133MHz/Sapphire RX460 2GB GDDR5/SSD: Western Digital 250GB (28 ezer)

Mindennel együtt 142 ezer.

3. konfig: Intel Core i3-6100/2 x Kingston 4GB DDR4 2133MHz/Asus GTX1050 2GB GDDR5 (40 ezer)/SSD: Western Digital 250GB

Mindennel együtt 148 ezer.

A fentiekkel kapcsolatban nem tudom eldönteni, hogy az i3-as elég-e arra amire én szeretném használni (mai játékok akár minimumon, de fullHD felbontásban), illetve, hogy a GTX1050-es van annyival erősebb, hogy az RX460 helyett érdemesebb megvenni. Segítségeteket nagyon megköszönném.



2017. júl. 4. 19:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Ryzen 3 1200 (később jelenik meg), 1050 Ti, el cheapo alaplap, el cheapo DDR4.
2017. júl. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

RX460 odaveri bármelyik nvidia kártyát ár/értékben.

Véleményem szerint.

Ryzen 5 belemehetne i5 helyett az első konfigba, nem muszáj kingston RAM, nem sokat számít, ha nem nagy név, legfeljebb később kicseréled, az mobilis alkatrész. SSD nem biztos hogy beleférne, ha mindenképp szeretnéd hogy jól fusson, és nem akarsz lentebb adni.

Esetleg i3-7350k? Elég jónak tűnik szerintem, azon tudnál spórolni még. Vagy ahogy mondták, Ryzen 3. Ígeretesnek tűnnek a ryzenek.

2017. júl. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És egy ilyen konfighoz elég egy Chieftec ANP-405A12-es 400W-os tápegység? AMD helyett amúgy inkább intelt vennék szívesen. Nem tudom miért, de laikusként az AMD processzor számomra kissé idegen. Mondjuk egy AMD Ryzen 5 1400 mennyit fogyaszt és mennyire melegszik? Az már szóba jöhetne, hiszen 3k-val olcsóbb, mint egy i5 7400. :D
2017. júl. 5. 07:41
 4/4 anonim ***** válasza:

Én intel párti vagyok, az az igazság én is 6100 -as I3 procit raknék bele. Hosszú évekig jó lesz.... játékra is.


Viszont 2 dolgot mindenképpen máshogy csinálnék, amin még spórolni is lehetne.


1. ramot olcsón hardverapróról szereznék be. 6-8 ezret megspórolhatsz vele.

2. Videokártyát 2017 ben ha említetted, hogy játszanál az összes 2 GB-ost felejtsd el, főleg olyan hülyeséget nemhogy csinálj, hogy ujon 40 ezerért 2 GB rammal veszed.


Mindent vegyél újként boltban, de VGA-t én hardveraprón nézném, és csakis 4gb Vram.

2017. júl. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!