Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem indul a gépem proci...

Ga-Te kérdése:

Miért nem indul a gépem proci csere után? Csak 5-öt sípol majd kikapcsol.

Figyelt kérdés
Van ill. volt egy Gigabyte H110M-S2H alaplapom és egy Intel Celeron G3900-es procim. Fogtam vettem egy i3 7100-as procit. Beleraktam már jelentkezett a probléma. Utána visszaraktam a G3900-et akkor megint elindult. Aztán véletlen észrevettem, hogy az alaplapon a cpu foglalat lábak 2 helyen elvannak kicsit görbülve. Finoman ESD pálcával, műszerész nagyítós lámpával a fejemen helyre állítottam őket. Azóta egyik procival sem megy. 5 sípolás és kész. Valaki ötlet? Nem értem hogy görbe lábakkal hogy mehetett egyenes lábakkal meg nem? Ezt hogy mi? Nem értem.

2017. júl. 5. 20:05
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és utána észrevettem hogy előbb frissíteni kellett volna a BIOS-t az i3-as procihoz ok. De most miért nem tudom elinditani a régebbivel? hogy letudnám frissiteni a bios-t? Próbáltam CMOS reset-et. Kivettem a BIOS elemet is pár másodpercre. Semmi. MEgőrülök!!!!!
2017. júl. 5. 20:07
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudtad rendesen helyre állítani.

Elég érzékenyek azok a kis pálcikák.

Ha szerencséd van csak alaplapot kell cserélni,

ha peched van zárlatot okozott és CPU -ban is kárt tett.

2017. júl. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Piszkáld még azt a lábat, talán nincs elég magasan, és egyszerűen nem ér hozzá a procihoz.


A BIOS frissítéstől egyébként nem kerül a géped alacsonyabb helyzetbe, így a "le"frissítés kifejezésnek abszolút semmi értelme (vagy iránya) nincs.

2017. júl. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sikerült az előző G3900-el újra elinditani. Na mondom akkor lefrissítem a BIOS-t F20-ra amit ajánlj a gyártó is ehhez a procihoz. Alap F2 volt rajta az F4-et fel tudtam tenni. Azonban az F20-at nem akarja. Van ez a Q-Flash balhé ezzel az írja ki, hogy "BIOS ID check error". Akkor vna egy Gigabyte App Center (ezzel sikerült amúgy az F4-et rárakni) ez meg ahogy betölteném az F20-as flash-t kiírja, hogy "Flash.dll" nem található. Továbbá még mellé egy ilyet, hogy "FBios.dll valami szar". Komolyan mondom ott tartok hogy fogom ezt a gigaszar alaplapot és kib#szom az ablakon. 5 órája szarakodok vele és semmi. Sehogy nem hálálja meg hogy már majdnem megőrülök itt.
2017. júl. 6. 00:01
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja persze ezeket a miss-elt dll-eleket manuálisan pótoltam se jó neki! Sehogy semmi nem jó. Az egész tróger interneten ugyanazokat a köröket futom le és semmi. Mindenhol a fő vonal az hogy fogod, usb drive-ot FAT32 format, rámásolod ami a gigabyte oldalán található flash fájlok és bios-ban szépen mint aki jól végezte dolgát 3 kattintásból lefrissíted. Neeeem!!! Nekem nem b#ssza meg! áááá felrobbanok!!!
2017. júl. 6. 00:04
 6/10 A kérdező kommentje:
Azt nem értem hogy ez a mocskos rohadt gyártó miért nem oldja ezt meg? Nem igaz hogy csak én szenvedek ezzel a világon. Nem lehet flash-elni a rohadt alaplapjukat. Soha többet nem veszek gigabyte-ot. Legolcsóbb, legsz*rabb, épp hogy Asus/Msi küszöbére hype-olt f*s!
2017. júl. 6. 00:06
 7/10 A kérdező kommentje:
ja és kérlek kíméljetek meg ettől a dilettáns "belekötök az apró csetlő kifejezésekbe", hogy "LE" frissítem. Nyilván minden józan magyar tudja hogy ezt úgy értettem, hogy FEL frissítem.
2017. júl. 6. 00:08
 8/10 anonim ***** válasza:

1. Fogsz egy régebbi pendrájvot, ami USB2-es, meg nem 500 TB-os

2. Gparteddel újrainicializálod. DOS partíciós tábla, egyetlen fat32 partíció

3. Rárakod a fájlt. F21-et, nem valami régi szart

4. BIOS alól frissíted. A pendrive legyen bedugva már a gép bekapcsolásakor.

5. Próbálsz nem idegsokkos óvodás módjára viselkedni.


Ennyi az egész, csak te bénázol.

2017. júl. 6. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
(Nekem BIOS -ba is volt hozzá egy rejtett menü, sőt még boot menübe is, de ha ezzel nem akartam szenvedni, akkor ott volt a Windows rendszeres.) :-)
2017. júl. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Miért kell beugatni?
2017. júl. 6. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!