Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hova forduljak egy véletlen,...

Hova forduljak egy véletlen, de megoldatlan hibával (The data in the EC or EC flash might be corrupted) kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Egy ASUS Crosshair V Fomula-Z alaplapról van szó.


Gépem pontos adatai itt: [link]


A problémám a következő, boot képernyőkör adja be és nem állítottam semmit, csak a semmiből ez a kép jött be, annyit tudok még, hogy a gép lefagyott egy program használatkor (Virtual DJ), ebből is egy 2005-ös verziója, aki ismeri az tudja, hogy nem egy nagy erőforrást igénylő program.


The data in the EC or EC flash might be corrupted.

Please contact ASUS Technical Support for help.

System will Shutdown in 15 sec


Ez a képernyő fogad, próbáltam már az elemet többször is ki és berakni, de semmi. Pár oldalt már néztem, de legtöbb helyen megoldatlan. Arra gyanakszom, hogy csupán véletlen egybeesés azaz érintkezés vagy valamilyen kábel esetleg újra CPU behelyezés talán megoldja, de már ezeket is próbáltam, mert régebben voltak ilyen egybeesések, de konkrétan ez a hiba még sosem jött elő. BIOS-ba nem tudok belépni, semmilyen metodikával nem tudok túljutni ezen a képernyőn. ASUS-szal félek, ha felveszem a kapcsolatot, akkor elküldenek vagy ki sem cserélik, igazából megoldást szeretnék, garancia még van rá több év is, de nem tudom mennyire mély a hiba, egyáltalán mi okozhatta.


Köszönöm előre is annak aki segít vagy bármilyen eligazítást tud-e mondani, akár ASUS szervizelés is!!!


2017. júl. 6. 03:33
 1/2 A kérdező kommentje:

Ezeket az oldalakat már néztem hasonló hibával:


[link]


[link]


[link]

2017. júl. 6. 03:40
 2/2 anonim ***** válasza:

Újra kell flash-elni a biost, vagy kicserélni a flash-t. Elég egyértelmű a hibaüzenet.

Ha meg bőven garis, akkor pláne ne piszkáld - hagyd meg nekik ezt a munkát!

2017. júl. 6. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!