Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy minőségi 600W-os táp...

Egy minőségi 600W-os táp sokkal többet fogyaszt, mint egy minőségi 400W-os?

Figyelt kérdés
Konfigot szeretnék újítani (erre: i5 7400, gtx1050) és a biztonság kedvéért lecserélném a jelenlegi tápomat (Chieftec ANP 400W) erre a szintén minőségi, de erősebb tápra ( [link] ), hogy a jövőbeli esetleges bővítés esetén (erősebb konfig) ne kelljen megint tápot vennem. Viszont a 600W miatt mennyivel fogyaszt többet, mint egy 400W-os? Mert ha szembeötlő mértékben, akkor nagyon megfontolom a tápcserét. Nem szeretném, hogy anyámék kerek szemekkel bámulják majd a villanyszámlát. Inkább akkor majd ismét veszek egy tápot, ha már egy erősebb konfigban gondolkozom (vszeg már saját fizetésből), de feleslegesen nem szeretnék fogyasztani. Totál nem értek a tápokhoz, azt sem tudom, hogy csak annyit fogyasztanak-e, mint maga a konfig vagy van-e valami plusz áramtermelésük, szóval ha segítenétek (és ezzel hozzájárulva a zöldebb jövőért :P), akkor azt nagyon megköszönném.

2017. júl. 7. 20:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem a táp fogyaszt többet, hanem azok az alkatrészek, amiket a táp meghajt. A 600W a maximális terhelhetőséget jelenti.
2017. júl. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
egyébként maga az elite power egy szörnyű széria
2017. júl. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
Igen, de, ha egy 400W-os 80+ gold minősítésű tápot használsz az például sokkal kevesebbet vesz fel a konnektorból, ergo kevesebbet "fogyaszt", mint mondjuk egy 600W-os bronze fokozatú, ezt is érdemes megfontolni, ha energiatakarékos gépet építesz.
2017. júl. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

Pontosan. És a 600W sem max mivel van egy hatásfokuk a tápoknak amiket %-ban adnak meg. Ez az az érték ami azt mutatja meg, hogy valójában max mekkora terhelést bír el. Egyébként a gtx1050-hez meg ehhez az i5-höz elég a mostani tápod is.


Maximum GPU Temperature (in C) 97 97

Graphics Card Power (W) 75 W 75 W

Recommended System Power(W)4 300 W 300 W

Supplementary Power Connectors None None

(nvidia oldaláról néztem le ezt)


Ebből kiindulva mondom, hogy elég az a 400W-os táp. Annak az i5-nek is a TDP-je 65W. De persze ha később nagyobb konfigra váltanál akkor igen, szerintem bővítened kell tápot. De egyenlőre az elég ami most van neked. 600W meg szerintem sok. Nekem egy 500W-os van (Chieftec CPS-500S). Ez elég volna egy 1080-ashoz is, ahhoz 500W-os tápot javasolnak. Egyébként ennek a hatásfoka >85% A 1080Ti-ról meg nem tudom mit gondolna a tápom mivel ahhoz már 600W-ot javasolnak az nvidia oldalán. Persze valszeg az 500W-os is megbírkózik vele, ha minőségi szóval nem tudom mennyire mérvadó az nvidia által javasolt táp.

2017. júl. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kihagytam, hogy >85 bronze az a cps-500s táp.
2017. júl. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#4: Csak attól félek, hogy ez a Chieftec táp nem éppen a legjobb minőségű lévén, hogy az ANP széria elég régi és több vélemény szerint nem is ""igazi Chieftec" (a hivatalos honlapon sem találok róla semmi infót). Azt hiszem Arena van ráírva és a Chieftec felirat csak egy fehér matrica formájában van rá felragasztva. Szóval ha valakinek van erről a tápról tapasztalata azért nagyon hálás lennék. Chieftec ANP-405A12.
2017. júl. 7. 21:16
 7/11 A kérdező kommentje:
Arról meg, hogy milyen hatásfokú természetesen semmi infóm sincs. :-/
2017. júl. 7. 21:17
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha eddig stabilan működött az a táp akkor ez után sem lesz gond szerintem. Legrosszabb esetben is max 300W vagy 350W a terhelhetősége szerintem és az is elég ennek az i5-nek meg annak a kártyának. De ha biztosra akarsz menni akkor cserélj.
2017. júl. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A hatasfok es leadott teljesitmeny kozott nincs osszefugges, forditva ertelmezendo. Egy 90%-os 400W-ot eppen leado tap nagyjabol igy ~440w -ot vesz fel peldaul, pont az ellenkezoje mint ami a #4 valaszban elhangzott. Es a rairt hatasfok is csak bizonyos terhelesnel igaz, a legjobb esetekben, altalaban 70-80% terheleskor vannak a hatasfoki csucson, ami a rairt % vagy minositesi kategoria.
2017. júl. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
kérdező ne félj te semmitől . Inkább örülj neki hogy pólyás baba voltál még a fermi időszakban . Ha ilyen fogyasztású kártyák lennének még rá menne a zsebpénzed is az áram számlára .
2017. júl. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!