Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért mondják hogy az FX...

Miért mondják hogy az FX processzorok olyan rosszak?

Figyelt kérdés

Unokabáttyám nekem ajándékozta a gépét. Amit egy FX8350 processzor hajt 16GB DDR3 memória társaságában. Kíváncsiságból kölcsönkértem az új gépéből egy GTX 1080-at. És mivel mindig is az volt a nagy álom , hogy kipróbáljam magas grafikán a divisiont így azzal teszteltem.


Az én ratyi gépemmel ( x4 880k + GTX960 + 8GB RAM) örültem , ha megvolt a fix 30-35fps átlagba medium full hd beállításokon.


Az FX-el simán megvan az 50-60fps magas grafikai beállításokon egyedül a Vsync van kilőve és pár hasonló élsímítási effekt.


Viszont a neten többnyire olyan véleményeket láttam, hogy ha fűteni akarok vele arra tökéletes, meg , hogy zabálja az áramot, játékok alatt síralmas fps értékek stb. Most én vagy pont olyan játékot fogtam ki ami kihasználja a több szálat ? , vagy tényleg helytállók azok az állítások , hogy játékra többnyire alkalmatlan ez a cpu ?


2017. júl. 9. 21:26
 1/4 anonim ***** válasza:
gtx1080-al magas beállitásokkal és egy két dolog ki van lőve, csak 50-60? na itt a probléma :D egy i7-el 80-100 fps minden maxra húzva.. FX-ek szarok, egy i3 veri játékokban.. nekem 8 magos fx volt és cseréltem egy i3-ra és jobban mennek a játékok.. ami szerintem fx-re nézve elég gáz, bár igen az igaz hogy elavultak már
2017. júl. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Helytálló állítások, és te sem fogtál ki olyan játékot. Igazából nem is lehet olyat kifogni, az FX-ek modulos felépítésűek, 1 modul = 2 mag, amiből az egyik teljes értékű de elavult (kevés instrukciót hajt végre órajelenként), a másik pedig eleve butított mag, így ha lenne 8 szálat használó játék akkor is szarul szerepelne az FX.
2017. júl. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

5 éves processzor és gyenge egyszálas teljesítmény és nem olyan sok játék használja ki normálisan a 8 szálat. El lehet vele a mai napig is játszogatni, de nem fog magas FPS-eket produkálni. Az 50-60 nem számít annak, de sok olyan játék van, amiben még az 50-et se érné el.

Ma már egy Intel Pentium G4560 magasabb FPS-t ad játékokban.


5 éve se volt csúcskategória, de még felső se igazán, ma meg már alsó kategória, amit nem éri megvenni még használtan sem...

2017. júl. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

egy 2 magos 3.2 ghz-s i3 is megveri a híres 8 magos 4.0ghz-s amd fx-et

hulladék mind

2017. júl. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!