Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nagyon erős gép, alacsony...

Nagyon erős gép, alacsony fps,1080p-ben. Hogyan lehetne megoldani hogy normális fps legyen minden körülmények közt?

Figyelt kérdés

Nagyon erős a gépem és így is vannak olyan részei a játéknak (WoW tauri MoP ) ahol egyszerűen elvérzik. Megkérdeztem és kiderült, hogy ahol az én gépem stabilan és hosszan 26 fps-t produkál Ultra beállításokkal, ott egy gtx 1050 Ti illetve gtx 1060-nal rendelkező számítógép 60-at tart szintén Ultra beállításokkal.


Videokártya 1080 Ti

Processzor i7 7700K

16 Gb ram


Nem melegedett túl.


Valami ötlet?


Nem telepítettem újra a rendszert amikor CPU-t és VGA-t cseréltem a gép-ben, viszont a VGA illesztőprogramot leszedtem és újra raktam az új kártyáéval.



2017. júl. 10. 20:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Ellenőrizd jó verziójú illesztőprogram van-e fent. [link] win7/8/8.1 64 biteshez jó ez.

[link] win10 64bit-eshez. Próbáld meg ezt és tiltsd le az integrált kártyát az eszközkezelőből biztos ami biztos. Ha ezek után is fenn áll a gond passz. Írhatsz akkor esetleg a játéktámogatásnak hátha valami hibáról van szó.

2017. júl. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyébként igen, bika géped van. Ez visz minden játékot az biztos.
2017. júl. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Amúgy meg. Nem tudom hogy vagy vele, de én már proci cserénél is újrarakom a gépet. Lehet már win7-től felfele nem kell de ez még a windows xp öröksége, onnan maradt vissza ez a szokás :D Lehet az is gond, nem tudhatod. Ha nem oldódik meg így sem a gond egy reinstall csak megoldja.
2017. júl. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez többek közt azért ciki mert lassan 4K-ra váltanék. Akkor ezek szerint nem úszom meg az újra rakást :((((( köszönöm mindenkinek, hejde nincs hozzá kedvem
2017. júl. 10. 22:04
 5/10 anonim ***** válasza:
Az a mindenki csak 1 személy, én volnék :D És igen, általában a 8GB-os kártyák 4K képesek csak nem így, hogy mindenféle baj van. De mondom, próbáld meg először azt amit elsőként javasoltam ha nagyon nem szeretnél telepíteni megint. Veszteni valód nincs, max nem jön be és telepítheted újra.
2017. júl. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

nincs energiatakarékos módban a géped? Ekkor a proci minimál 1.3-1.4GHz-cel megy, ez is okozhat ilyet.

[link]

Illetve indításkor a BIOS-ba belépve nézd meg, nincs-e takarékon szegény.


Processzor és vga cserekor nem kell újrarakni a gépet, én is cseréltem már párszor csak procit és ilyet nem produkált.

2017. júl. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálam lassúak voltak a játékok és gyakran lagoltak proci és VGA csere után, de rögtön meggyógyultak, amint lett időm wint újrahúzni.


Előtte viszont felraknék egy MSI Afterburner progit, ami remekül mutatja játék közben a hardverek terheltségét. (Nálam most 100% VGA mellett alig 30% a CPU, tehát tudom, hogy nagyon lemaradt a VGA-m, cserélnem kell.)


A mutatott értékekből már tudsz következtetni, hogy merre lehet a gond:

Ha pl. alacsony a GPU érték, de magas a CPU, akkor valami annyira visszafogja a procidat, hogy nem tudja kiszolgálni a VGA-t, ezért alacsony az FPS.


Ennek a nukleáris erőműnek, amin ülsz FHD-n megkockáztatom, hogy 150-200 FPS körül kellene hasítania. Az én AMD R390x-em koppanásig feltolt Elite Dangerous-t szállít 80-150 FPS-sel 2560x1440-ben! Nemhogy 1080-ban!

2017. júl. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Megnéztem MSI Afterburnerrel 25-33%-on GPU 14-25%-on CPU, lehet hogy egy Addon akadt be.


A Windows véli teljesítmény beállítás nekem is a teljesítmény centrikus, viszont nekem a minimum az 5%-rá van véve. Az nem lehet bűnös mert a max az 100%.


Ez a BIOS-os beállítás hogy is van? Arra gondolsz esetleg, hogy nincs-e szorzó lecsökkentve vagy a frekvencia vagy a feszültség? Erre gyanakszok én is mert a processzor elvileg 4,2-től 4,5 turbó-ig bírná, de én még soha nem láttam 4,2 felett.

2017. júl. 12. 15:14
 9/10 anonim ***** válasza:

7. vagyok.


Dettó, mint nekem anno.


A minimális CPU érték elvileg nem lehet gond, az csak annyit állít, hogy mikor nincs dolga a procinak, akkor ne pörögjön feleslegesen.


Nekem ezt egy win reinstall megoldotta, de még előtte ezeket lehetne megvizsgálni:


1) Próbálj meg más játékokat is, hogy azok közben mennyire terhelt a CPU és a GPU. Ha azokban is alacsony, akkor kizárhatjuk a játék hibáját.


2) Az új proci miatt a windows "nem veszi észre", hogy dolga van és pörögni kéne. Próbáld meg a minimumot is felhúzni 100%-ra. (Viszont ha ez javítana is a helyzeten, akkor sem lehet végső megoldás, hogy folyton 100%-on pörögjön, szóval ez csak teszt jelleggel próbáld.)


3) Lehet, hogy az alaplapod korábban készült, mint a proci, így nem támogatja azt 100%-ig. Ilyenkor a gyártók szoktak BIOS frissítést kiadni az alaplaphoz, hogy kompatibilis maradjon az alaplap az újabb procikkal. Ezt a gyártó honlapján tudod ellenőrizni.


Szorzó, meg limit a BIOS-ban csak célzott tekergetéssel állítható el, ha nem nyúltál hozzájuk, akkor azokkal biztosan nem lesz gond. De ha tutira akarsz menni, lépj be a BIOS-ba (ennek a módja alaplaponként változik) és egyszerűen reset-eld (ilyesmi funkciót kell keresni, hogy "reset bios settings", vagy "load default settings"). Ettől nem lesz gond.


A turbo emlékeim szerint csak akkor kapcsol be, ha masszívan 100%-on nyög a proci és még kellene extra kakaó. Ez a Te gépeden még jó sok évig nem fog megtörténni, hacsak nem kezdesz el videókat vágni/renderelni.

2017. júl. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem kötözködés, de szerintem már rég megoldódott volna a problémád ha újraraktad volna a gépedet :D Első hozzászóló vagyok.
2017. júl. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!