Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor melegedhet alapjára...

Processzor melegedhet alapjáraton ennyire?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy i5-4460-om.

Jelenleg gyári hűtővel.

Nos eddig okés...

Viszont tavaly kb (terhelés alatt) volt olyan 50-55 fok.

Mára viszont terhelés nélkül (értem itt ezalatt azt, hogy megy egy chrome) 58-62C°. Ja játszok, pl. PUBG-ot, akkor ez felszökik 68C° köré is...

A kérdésem annyi lenne, hogy ez mitől van? Mit lehet vele kezdeni?

Processzor pasztát újraraktam.

A gépet kitisztítottam.

Most elgondolkoztam egy Be Quiet! Pure Rock Slim beszerzésé is... az megoldás lenne? Vagy van valami más lehetőség?



2017. júl. 11. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezekkel a hőfokokkal nincs semmi probléma (75 fok felett lehet aggódni).


És nyár van.

Ilyenkor (kivéve a vízhűtést használókat) mindenkinek hangosabb a gépe, érthető módon.

2017. júl. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
igen, itt a nyár.
2017. júl. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én még nem láttam 40 fokon a processzoromat a mostani nagy melegekben sem. Pentium G4400-as prociról van szó, van mikor befogom rendesen és eléggé kihasználom de legtöbbször átlagosan használom. Szerintem hosszútávon ilyen hőfokon működés nem feltétlen tesz jót annak a procinak. 30-40 fok között van de mint mondtam sosem láttam 40 fokon működni. Próbáld lekapni a gép oldalát és oda állítani egy otthoni ventit vagy csak simán leszedett oldallal használni a gépet :D Lehet furán hangzott ez amit most javasoltam de végül is a hűtés az hűtés tök8 mi adja le. Ha ez csak mostanság jelentkezett akkor biztosan a nagy melegek miatt, ha előbb is volt már ilyen akkor csak az lehet hogy nem kap elég hűtést.
2017. júl. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Oké #3, hogy a te processzorod jóval hűvösebb, de míg a te alapfelhasználásra tervezett processzorod 54W TDP-vel rendelkezik addig a kérdezőé 84W TDP-vel. Sokkal jobban fűt.
2017. júl. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Öhm igen, tényleg így van. Kevesebbet fogyaszt szóval kevésbé termel hőt is.
2017. júl. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!