Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A számítógép nem kapcsolódik...

A számítógép nem kapcsolódik a modemmel?

Figyelt kérdés
A modemen világítanak a lámpák, van internet, csak az nem világít, amelyik a kapcsolatot mutatja a géppel. Kicseréltem a netkábelt egy másikra, mert az szerencsére van itthon, de azzal sem jó. Kb. 7-8 másodprrcig nem mututja a kapcdolatot a géppel,aztán 1-2 másodpercig mutatja, aztán megint nem, és folyamatosan ezt csinálja. Már ki is húztam a modemet, hogy lehűljön, mert langyos volt a teteje, de az sem használt. A modem pusztulhatott meg? Olyan 3-4 éves, a régi olyan 7-8 évet bírt.

2017. júl. 12. 20:51
 1/7 A kérdező kommentje:
Azzal a másik netkábellel meg egyáltalán egy pillanatra sem mutatja a kapcsolatot a geppel.
2017. júl. 12. 21:02
 2/7 Hominida ***** válasza:
Arra gondoltál már, hogy a kábelnek két vége van, és a másik végénél is lehet hiba? Hiszen a gép hálózati illesztőjéről még nem derítettél ki semmit. Például azt sem, hogy a BIOS-ban holtbiztosan engedélyezve van-e.
2017. júl. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt hogyan tudom megnézni? Nem mellesleg a hálózati kapcsolat is eltűnt, tehát talán szoftveres hiba lehet. Ezt hogy derítsem ki? Segítsen valaki!
2017. júl. 13. 21:45
 4/7 Hominida ***** válasza:

Szerintem eddig is arról beszéltünk, hogy a gép nem kapcsolódik a hálózatra.


A gép bekapcsolása után egy rövid ideig egy megadott billentyű nyomva tartásával (Del, F2, F10, a gép gyártója szerint) be lehet lépni a BIOS vagy UEFI nevű alaplapi háttérrendszer beállítási menüjébe. A BIOS Setupba, egyszerűbb nevén. Ott be (rossz esetben el) lehet állítani elég sok hardveres alapparamétert. Lehet, hogy a hálózati illesztőt is. Ha nem is sejted, hogy miről van szó, akkor ne kísérletezz, kérj meg valakit.

2017. júl. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Már a BIOS-ban is próbáltam, de ott sem találtam meg a modemet, mint hardvert. Megpróbálkozok egy új kábellel, hátha azzal megoldódik a gond. Ha meg nem, akkor szólok valakinek.
2017. júl. 14. 09:19
 6/7 Hominida ***** válasza:
A modemet nem is fogod ott megtalálni, hanem az alaplapra integrált hálózati illesztőt, magyarul LAN portot, talán. Ha esetleg az ki van kapcsolva, akkor ezzel maga a gép fogja be a saját fülét, és akkor a modem hiába magyaráz neki.
2017. júl. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Megoldottam egy új hálókártyával. Először egy kábelt vettem, de nem annak volt baja, aztán egy hálókártyát, ami nem jó bele a csatlakozó miatt, így azt visszavittem, és adtak helyette egy másikat, azzal pedig már működik is minden. Most éppen a gépről írok.
2017. júl. 19. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!