Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől lehet az hogy egy...

Ádiy4 kérdése:

Mitől lehet az hogy egy videokártya behelyezéskor sípoló változó hatgerelyű, néha szaggatott hangot ad a gép? A hang a vga felől jön. Hiba üzetnek ennyit kaptam hogy : PCI Express to StaII HOST controller nem találja a drivert .

Figyelt kérdés

A vga tökéletesen működik játék közben sem fagy.

az alaplapom : ASUS M5A97 R2.0

a videokártya: GTX 260

Tápom corsair 650 w moduláris .

Biztosan nem a táppal van a gond .

Elötte egy R9 280x el tökéletesen futott.

Segítségeteket kérném hogy ilyenkor mi a teendő .



2017. júl. 13. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

gtx 260-ra cserélted az r9 280x-et, mikor az jobb? hmm te tudod :D

Milyen op rendszered van? Az újakkal biztos nem kompatibilis teljesen (win 8 és felette).

2017. júl. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Windows 10 re van drivere a gtx 260 nak .

A Windows indítása előtt írja ki hogy PCI Express to StaII HOST controller nem találja a drivert .

Már nem játszok és igen tisztában vagyok hogy autót cseréltem biciklire .

Nekem a gtx 260 teljesítménye is tökéltessen meg felel.

Csak ne sípolna . Roppant idegesítő.

2017. júl. 13. 19:58
 3/5 Hominida ***** válasza:

(Hatgerelyű... Mókás dolgok tudnak kijönni az elírásokból.)


Az, hogy változó hangerejű, nem árulja el nekünk, hogy mennyire hangos és mennyire magas. Ha egy nagyon vékony sipító hangról van szó (és nem a GPU hűtője csinálja), akkor az valamilyen elektronikai alkatrész hibája lesz, ami nem teszi működésképtelenné, de nemsokára az lesz. Vidd a kártyát szervizbe, mielőtt eldurranna benne valami.

2017. júl. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Valamilyen elektronikai alkatrész :

Esetleg egy meglazult tekercs zizeghet mert van rajta pár pontosabban a típusa bl 121 0827, de mind be van szépen tokozva nem tartom valószínűleg .

Esetleg valakivel előfordult már ilyen ?


Vidd a kártyát szervizbe . 5.000 Ft ért vettem olcsóbb lenne újat venni .


Új fejlemény egy másik gépben nem volt hangja.

És jobban meg figyelve csak Windows indítása után kezd el sípolni .

A hang jelege olyan mintha egy kövér szúnyog körözne körülöttem és néha leszállna.

Iszonyat idegesítő :/

2017. júl. 14. 12:31
 5/5 Hominida ***** válasza:
Akkor bizony tényleg nem érdemes szervizzel vesződni. Sajnos nem emlékszem, hogy mi az, ami egy ilyen lapon sípolni szokott, lehet akár épp egy tekercs is. De akkor tapogatnod kell, hogy megtaláld az alkatrészt, hiszen ha vibráció, akkor ezzel az megszüntethető. A Windows saját energiatakarékossági módszere eltalálhat olyan frekvenciát, amelybe aztán belerezonál valami.
2017. júl. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!