Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SD kártyát nem "veszi be" se...

SD kártyát nem "veszi be" se a telefonom, sem a gépem, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Először a telefonom nem ismerte fel, azt hittem, majd kis gondolkozás után hajlandó lesz befogadni magába, de mikor már második napja nem töltöttek be a dolgaim róla, elkezdtem kételkedni... Máskor is csinált már ilyet, hogy max egy óráig agyalt azon, hogy akkor most jófej legyen-e és betöltse-e őket vagy ne, de végül mindig megjelentek a dolgaim, úgy döntött, aranyos lesz.

Hát kipróbáltam gépen, kártyaolvasóval, hogy vajon az betölti-e, de nem. Jó, mondom lehet az olvasó a rossz, az is szokott trollkodni, kipróbáltam másik kártyával, azt felismerte a gép.

Az említett SDHC kártyával meg semmit nem kezdenek, még csak szándékát sem mutatja sem a telefonom sem a gépem, hogy szeretne valamit csinálni a tartalmával vagy egyáltalán magával a kártyával.

Valamit lehet vele kezdeni, vagy vegyem úgy, hogy odaveszett a fél életem?

16 GB-os Maxell, szinte tele fényképekkel, alkalmazásokkal, pdf-ekkel, stb, jóformán kb mindennel, ami a telefonomon volt, mivel mindent arra mentettem (kivéve nagyon kevés alkalmazás, ami csak telefonra menthető).

Van valami kilátás, vagy kezdjem elásni a fél sírom a fél életemnek?


Ha rossz kategóriába raktam, bocsánat, gondoltam elég hard a kártya.



2017. júl. 14. 09:59
1 2
 1/14 Dongaben ***** válasza:
A kártya érintkező felületét tisztítsd le alkohollal. Talán segít...
2017. júl. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ah semmi....:( Akkor ennyi volt? Vagy esetleg ha volna rá garancia, akkor tudnak vele valamit kezdeni, vagy ott is csak ennyit, hogy megállapítják, hogy sz_r?

Vagy ha "meg is javítják" akkor is elvesznének az adataim róla?


R.I.P. memókártya?:(

2017. júl. 14. 10:25
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha olyan fontos, akkor csak egy adatmentéssel foglakozó cég tudja lementeni, horror áron.
2017. júl. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Dongaben ***** válasza:
Garancia az adatokra nem vonatkozik. Ha korábban is sz@rakodott, akkor van esély rá, hogy "elhunyt"... Azért én még tennék vele néhány próbát ismerősnél, barátnál...szóval: több helyen is! Egy DVD lemezzel jártam anno így, hogy sehol, semmi nem akarta olvasni, aztán egy barátomnál egyszer csak bejött... ( "A remény hal meg utóljára...")
2017. júl. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 EagleHUN ***** válasza:

Ha az 1 -es által említett tisztítás nem jön be akkor rip.

Amennyiben garanciális kötelesek kicserélni ingyen.

Az adataidat viszont nem állítják vissza róla, csak cserélik!


Vannak a weben programok amelyekkel megpróbálhatsz adatvisszaállítást a kártyáról.

Viszont ha már hardweresen sem látja semmi akkor nem sok remény van erre sem. :(

(Cégek is vannak ilyesmire, de azok nagyon nagyon drágák.)

2017. júl. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 EagleHUN ***** válasza:

Ja igen, a jövőben ne felejts el biztonsági mentéseket csinálni azokról a dolgokról melyek fontosak!

Legjobb ha veszek egy HDD-t amit csak és kizárólag arra használsz hogy mondjuk havonta felírod rá a dolgaidat!

Utána megy a fiókba újabb 1 hónapra.

2017. júl. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Van HDD-m, de azon főként filmek vannak, sorozatok, régebbi képek, amiktől már nem fértem a gépem merevlemezén, ilyenek. De telefonról még nem gondoltam arra, hogy mentsek rá dolgokat.. Talán a képeim megvannak OneDrive-on, de mostanában az meg lehet megtelt, szóval az utóbbi képeim/videóim gyanús, hogy elvesztek.

Főként az a bajom, hogy nem tudom, pontosan miket tároltam rajta, az biztos, hogy akkor szerezhetek bele másik kártyát és telepíthetem újra az alkalmazásaim 95%-át. Fontosabb képeimet remélhetőleg lementettem róla (időközönként rá szoktam másolni gépemre is, ha már túl sok van).

Zenéimet siratom meg az biztos, azokról nincs másolatom sehol, azokkal nem foglalok helyet a gépemen.

Akkor megnézem, van-e rá garancia, ha igen (szerintem van, már csak kérdés, hogy hol), akkor az utolsó napokig még hurcolom magammal ismerősökhöz, aztán ha semmi, akkor kicseréltetem..

R.I.P.


U.i.: a HDD-vel nem tudok ugyanígy járni? Hogy random eltűnik majd róla a kb 500 GB-nyi cuccom? Mert én egészen eddig a napig abban a hitben éltem, hogy az SD kártya sem tudja csak úgy felmondani a szolgálatot, max ha sérül/eltörik/elviszik az UFO-k meg ilyenek.

2017. júl. 14. 10:47
 8/14 A kérdező kommentje:

UPDATE!

Beleraktam anyukám tabletébe, az felismerte, vagyis legalább észlelte, hogy van benne valami. Kiírja, hogy sérült, és formázni kell. Ha rámegyek a formázásra, kiírja, hogy minden adat elvész róla. Itt kiad olyan opciót, hogy biztonsági másolatot csinál, vagy nincs más opció, mert mindenképp elvész róla?

2017. júl. 14. 10:58
 9/14 Dongaben ***** válasza:
100%
Hmmm... "Az okos ember tanul a maga kárán. A bölcs ember a más kárán tanul!" A NAGYON fontos adatokat mindig több helyen is érdemes tárolni, hogy legyen hová nyúlni, ha baj van valamelyikkel. 100%-os garancia semmire sincs sajnos.:( A kártyát pedig (Ahogy írtam.) próbáld ki több telefonban, tabletben, számítógépen! Kb. ennyi...
2017. júl. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Dongaben ***** válasza:
100%
Semmiképp NE formázd le! Adat-visszaállító programot használj!
2017. júl. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!