Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mik az SSD előnyei azon kívül...

Mik az SSD előnyei azon kívül hogy gyorsítja a betöltéseket?

Figyelt kérdés
Tudom hogy az fps-t nem növeli. A betöltésekkel és a boot idővel sincs gondom szóval szerintem teljesen felesleges. Győzzetek meg hogy tévedek! :D
2017. júl. 18. 17:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen némán működik, kevésbé sérülékeny, kisebb.
2017. júl. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Jobban előrejelezhető ha elromlik. Miért is győznénk meg?? Ha akarsz veszel ha nem akkor nem...
2017. júl. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

"szóval szerintem teljesen felesleges"


Akkor a kerdes kivesezve, tovabbi szep napot!

2017. júl. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor még floppyról mentek a gépek, akkor is volt biztos olyan, aki azt mondta, hogy minek nekem HDD, így sincs semmi gondom a betöltésekkel meg a boot idővel. :D

Sokszor nem is veszed észre, mennyit vársz feleslegesen, amíg meg nem tapasztalod, hogy hasít a rendszer egy SSD-n. Amikor SSD-ről váltasz vissza HDD-re, már sokkal inkább észrevehető. és csak fogod a fejedet, hogy hogyan viselted el eddig ezt a lassú, kerregő vacakot.

2017. júl. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Hominida ***** válasza:
Fehersrac, miért jelezhető előre jobban az SSD hibája?
2017. júl. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mert a SMART-ban követhetőbb a kondíció, HDD-nél egyik nap 100-as, másnapra megadja magát. Ezért gondolom, hogy itt ez a dolog megbízhatóbb...
2017. júl. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Hominida ***** válasza:
Nem tudom, hogy az SSD bitjeivel technikailag történhet-e olyan, hogy néha sikerül kiolvasni, néha pedig nem. HDD-vel ez gyakori, én ezért gondolnám a HDD-t ilyen szempontból biztonságosabbnak, mert a gyengülés csak a hibás kísérletek növekedését okozza, nem az olvashatatlanná válását.
2017. júl. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

... és akkor még nem beszéltünk a teljesen előre nem jelezhető mechanikai hibákról - mint tudható sok benne a mozgó alkatrész - és erre semmiféle megbízható előrejelzés nem kapható hogy az a HDD holnap is el fog-e indulni. Nos ilyen egy SSD-nél nincs mivel nincs benne mozgó alkatrész.

Épp ezért egy kicsit meredeknek gondolnám hogy egy HDD-t megbízhatóbbnak tituláljunk egy SSD-vel szemben.

A bitek olvashatósága is biztosabb mert nem mágneses elven működik ami ugye amit egy erősebb mágnessel egyből bizonytalanná lehet tenni...

2017. júl. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!