Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire éri meg felújított...

Mennyire éri meg felújított (refurbished) monitort venni? Megbízhatóak ezek a monitorok?

Figyelt kérdés

2017. júl. 20. 07:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mennyiért adják és van-e rá garancia.

De 20k körül újakat is lehet kapni.

2017. júl. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is azt tudom mondani, amit az első.

Attól függ, hogy mennyiért, és hogy milyen monitor.

Manapság már lehet venni olcsón alsó közép kategóriás monitorokat.

Ellenben nyilván kecsegtető egy felső kategóriás monitort megvenni a töredékéért.

Ekkor pedig jöhetne az én saját példám. Anno én úgy vettem monitorokat (meg perifériákat, meg komplett gépeket), hogy Hollandiában felszámoltak cégeket, illetve modernizáltak, és ezek mind használt cikkekként ide kerültek az országba.

Kb a 10%-a már az első héten elromlott, és vissza is hozták, a maradékból kb 20-30% 5 éven belül elromlott, és a többi pedig mai napig működőképes (nekem is van itthon ilyen monitor meg egyéb periféria).

Lehet, hogy lenne rá műszer, meg szakértelem, hogy kiderítsük az élettartalmát, meg a használtsági fokát, de olyan minimális összegért voltak, hogy ezzel nem volt érdemes foglalkozni, sem nekem, sem a vevőimnek. Persze akinek az első héten tönkre ment az nyilván mást gondolt, de tudta mindenki, és említettem is, hogy ez vagy nagyon bejön, és tényleg jól jár, vagy nem, és kihajított jó pár ezer forintot.

Mérlegeld, hogy Neked megéri-e a kockázatot, vagy sem.


Még annyit, hogy anno amikor még a nagy széles vásznú tévéket németből, meg franciából hozták be a tv szerelők, akkor ők mindig szétszedték és elkezdték nézegetni a diódákat- tranzisztorokat, és egyéb elektronikákat, hogy nem égettek, nem puffadtak stb, és még így is mentek ki olyanok, amelyek pár héten belül meghaltak, pedig ők átbogarászták. Szóval valahol elég kiszámíthatatlan.

(és még szó sem volt az áram ingadozásokról- spike-kokról stb stb)

2017. júl. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!