Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ryzen 1700x + Gigabyte AB350-G...

Ryzen 1700x + Gigabyte AB350-Gaming 3 csak piros CPU led ég, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Szóval új gépet raknék össze, de sehogy sem akar bootolni.

Nincs POST (fekete képernyő, BIOS-ig sem jut el, csak az alaplapon ég a CPU led-je)


Amikor megláttam kétszer is ellenőriztem minden kábelt, mindent újraépítettem az alapoktól, RAM-okat minden slot-ba bedugtam, CMOS törlés is volt jumperrel és elem kiszedéssel is, de semmi.


Az összes ventilátor felpörög

- CPU hűtő

- Rendszer hűtők

- GPU hűtő

- PSU hűtő


Gép adatai:

CPU: R7 Ryzen 1700x

Alaplap: Gigabyte AB350 Gaming 3

Videokártya: Asus GTS 250 (rx 580-ra már 3 hónapja várok)

RAM: Corsair 2x8GB CMK16GX4M2A2400C16

Processzor hűtő: NH-U12S SE-AM4


Gyanúm az, hogy a RAM-mal lesz a gond, hiába van rajta a QVL listán [link] lehet hogy csak az újabb BIOS támogatja pl: F7, de nem tudok updatelni mert odáig el sem jutok. Habár itt csak 1x8 Gb-osat ír, de 1-el sem megy. Nem tudom mi az a native frequency 2133, amikor maga a RAM 2400MHz-n szuperál (vagyis ez van ráírva), de nem is tudom lejjebb húzni vagy XMP-vel profile-t választani mert nincs BIOS-om :(


Másik gépem nincs, hogy RAM-okat lejjebb húzzam vagy BIOS-t flasheljek bár most próbálok valakivel erről egyeztetni.


Bármi tanácsot megfogadok



2017. júl. 20. 12:00
 1/2 anonim ***** válasza:
A procihoz F3 verziójú BIOS kell. Vidd el valami számtech boltba ott párezerért frissítik.
2017. júl. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

MEGOLDVA


Ahogyan gondoltam a RAM-al volt a baj vagyis a BIOS verziójával. Végül visszavittem oda ahonnan vettem és jeleztem is a RAM problémát, beletett másik RAM-ot azzal ment a sajátommal nem, majd BIOS updatelt F7-re és onnantól, ment az én RAM-ommal is persze csak 2133MHz-n pedig ez egy 2400MHz-ra lett tervezve.

BOIS updatelés volt 2000Ft

2017. júl. 23. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!