Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hány évente cserélitek,...

Hány évente cserélitek, ujítjátok Pc-teket, Laptopotokat?

Figyelt kérdés
2017. júl. 22. 21:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Amikor már nem jó a régi. Nem elég arra amire szeretném. Nem években mérem.
2017. júl. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én úgy 8-10 évente cserélem a PC-t. Jó drágájé' veszek egy olyat, ami elműködik ilyen hosszú ideig. Nem az elavulás a lényeg, hanem hogy ne kelljen évente új tápot, memóriát, alaplapot, kiskutyafszát karikára vágva venni bele, mert az előző olcsó made in china ipari selejt volt, és 2 év után megadta magát.
2017. júl. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem kb. 6-7 évig volt egy P4-es gépem, 1GB ram, 256MB AGP (egészen 2015-ig volt ez), aztán 2016-ban vettem egy használt gépet + GTX750Ti-t, most pedig tervezek egy i5+GTX1070 kombót, de ezt már hosszútávra..
2017. júl. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
4-5 évente, bár a mostani vas már jó 2 éve megvan, de teljesen jó arra amire nekem kell.
2017. júl. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Van most egy laptopom kb. másfél éve, amit lecserélek rövidesen asztali gépre, mert nem begyere. Ez előtt szintén volt egy laptopom olyan 2-3 évig, azt használtan vettem annak a reményében, hogy jobb lesz, mint az akkori asztali gépem. Tudatlan voltam, nem lett jobb. Előtte meg volt egy asztali gépem jó hosszú ideig, ami nem volt rossz, de teljesen le kellett volna cserélni, hogy érezhető változás legyen, arra meg akkor nem volt pénzem.


Úgy hogy most asztali gépre vissza, mert elég volt a laptopon játszásból, lópénisz és esti fény. Mert ha jobb laptopot akarok, akkor egész gépet kell cserélni, de ha jobb asztali gépet, akkor lehet, hogy csak 1-2 alkatrészt, nem egy egész gépet... De a mostani asztali géppel hosszútávra tervezek, úgy hogy alkatrészeket is úgy válogatok.

2017. júl. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Relatív, de asztali gépet újítani 2-3 évente szoktam, nem cseréltem még ki - csak alkatrészeket -

Laptopokat viszont 3-4 év után már "kevésbé" élvezetes használni. Mintha direkt úgy lennének kitalálva, h 3 év után minden elromoljon benne, mert a 2 év garancia lejár. winyó, aku, töltő, ram, proci túlmelegedés kb ezek jellemzőek. 2 laptopom van jelenleg, nagyjából hasonlóak, de az egyik 3,5 éves, a másik 1,5 az elsőt cserére szorulna már.

2017. júl. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Asztali gépet ritkán cserél le az ember, mert inkább bővíti. Míg asztali gépem volt, olyan fél évente újítottam, mikor mit, ramot, vgat, hűtést, hasonlóakat.


Laptopokat fél-1 évente cserélem, használtan veszem majd eladom. Nem igazán nyerek rajta, de nem sok bukás van rajta, kevesebb mint egy új gépen. Most jutottam el oda, hogy éltetem legcsodásabb laptopját megszereztem, brutál jó hűtés, brutál jó hardver, és marha masszív dög. Kb nincs rajta műanyag.

2017. júl. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Milyen laptop? Mennyiért vetted?
2017. júl. 23. 00:05
 9/9 anonim ***** válasza:
Dell precision m4600 80 000 volt. Amire kell arra nekem elég. 2. gen i7 4 mag, 16gb ram. 2GB nvidia kártya. 2015-16 ig egészen futtatja a játékokat alacsonyabb grafikán. Viszont a billentyűzete hibátlan, a kijelzője gyönyörű, és a hűtése mint az álom. Eddig mindig a gépek hűtésével szívtam, de ebben két ventilátor van így terhelve se hangos, viszont jó 20 fokot ráver az összes kategória társára.
2017. júl. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!