Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Játékokhoz milyen IPS monitort...

Játékokhoz milyen IPS monitort ajánlotok?

Figyelt kérdés

Igazából vegyes felhasználásra lenne (netezés, filmnézés, játék). Mindenképpen IPS-t szeretnék. Az elmúlt két héten többet is kipróbáltam (ezek használtak voltak, általában 4-5 éves modellek), szép képe van az IPS-eseknek, de a legtöbbnél a bevilágítás vagy "IPS glow" elviselhetetlen. Filmeknél az éjjeli jelentekben nem lehet látni semmit. Tudok olyan típust, aminél ez a probléma nem áll fent?

Egyébként jelenleg a fő monitorom egy LG W2234S, ami TN paneles és csak éjjel, felhős időben, elhúzott redőnyök mellett lehet látni a "kijelzőt", vagyis akkor nem fekete a fekete. Ez lenne a referencia, ha ilyen nem is lesz, de közelítőleg hasonlót szeretnék.



2017. júl. 27. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:

LG, azok a legolcsóbbak.


De én pl Asus-t használok, darabja 60e volt, de van rajta 10 féle mód (éjszakai, hátulról fény, ráesik fény stb), ez teljesen jó.

2017. júl. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Trevor. ***** válasza:

Milyen árban?


Nekem egy Asus VX239H monitorom van, másfél éves. Teljesen fekete képnél a jobb alsó sarokban látható egy kis IPS glow, de nem vészes a dolog, film vagy videó közben még sosem zavart (igaz, nem szoktam full sötétben nézni, mindig egy egy lámpa a szobában).

2017. júl. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1: Amiket próbáltam minden képmódban rosszak voltak, sőt normális icc profillal és beállítással is teszteltem őket. (Az utolsóról csináltam képet, nappal 0-ra levett fényerővel volt ilyen képe: [link]

[link] főleg a jobb alsó sarokban látszott a bevilágítás).


#2: Esetleg tudnál pár képet készíteni róla? Mármint működés közben, hogy mégis mennyire jön ki a glow rajta.

2017. júl. 27. 18:06
 4/5 Trevor. ***** válasza:

Persze, de milyen megvilágításban, milyen tartalommal?

Full sötét szoba, fekete háttér stb.?

2017. júl. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az végülis mindegy csak legyen mihez viszonyítani és a monitoron tényleg teljesen fekete kép legyen megjelenítve. Amit én csináltam képeket ott lehet a monitor keretéhez, ez nálad nem tudom mennyire megoldható (annak a monitornak alig van kerete, ahogy néztem). Szóval legyen a képen valami tényleg fekete dolog.
2017. júl. 27. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!