Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor csere után lassú...

Processzor csere után lassú windows betöltés?

Figyelt kérdés
Üdv tegnap kicseréltem az e5400-amat e8400-ra, hogy kissé combosabb legyen a gépezet. Cserénél leszedtem a régi pasztát, újat kapott, és a windowsnál újra telepítettem a C meghajtót is, mivel azt hallottam, a windows optimalizálja magát az adott CPU-hoz. Alapvetően gyorsabb a gép de elég lassan bootolja be a windowst. Kihagytam volna valamilyen lépést? Köszi
2017. júl. 30. 10:02
1 2 3
 1/26 Dongaben ***** válasza:
A bootoláshoz inkább a HDD-nek van köze... "Tiszta telepítés" volt? Úgy értem, a régi rendszer minden maradvány törölve lett?
2017. júl. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Első boot-oláskor ez van általában. Újraindítás után is lassan tölt be?
2017. júl. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Frissen telepített windows egy csomó karbantartási munkát futtat a háttérben, mindig lassabb, mint a bejáratott rendszer.


1. Hagyd bekapcsolva egy éjszakára, nyugalomban

2. Adj neki kb. 2 hetet, hogy superfetch, readyboot stb. betanulja a géphasználati szokásaidat.

3. Windows update legyen rendbe téve. Minden windows 10 előtti rendszerben manapság sajnos működésképtelen beavatkozás nélkül.

2017. júl. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

1. igen viszont két partició van a C és a D, csak a c-t töröltem le azon volt a windows a D-n meg fényképek.

2. Igen egy kissé nehézkes a telepítésnél is szöszölt jó ideig.

3. És az autómatikus frissítéseket kikapcsolhatom?


Köszi mindekinek előre is

2017. júl. 30. 11:38
 5/26 Dongaben ***** válasza:
Win 7-től már létezik egy rejtett partíció is, a helyreállításhoz. Újra telepítésnél, ha ez nincs törölve, akkor gondot okozhat... Az automatikus frissítést pedig felejtsd el! Átlag felhasználónak a 95%-ára nincs szüksége. Csak a biztonságiakat telepítsd!
2017. júl. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Kikapcsolhatod, de miért akarod? Nem értem sok ember miért kapcsolja ki, biztonsági frissítéseket kapsz csak, Win10 esetében pedig hibajavításokat és új funkciókat. Bajod nem lesz egyiktől sem, pont fordítva.
2017. júl. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

#6

mert a win frissítés nagyon megeszi a gépet órákig random időpontokban

a win10 pedig beállításokat meg mindent felülír amihez semmi köze.. mondjuk azt nagyon kikapcsolni se tudod

2017. júl. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Órákig max akkor ha szar géped van, nekem 10-20 perc míg felrak 20-30 frissítést. Egyébként meg mostanában elég ritkán jönnek frissítések, azt a pár darabot meg szerintem ki lehet bírni.
2017. júl. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Huh igen ott sosem értettem a parciciókhoz, 4 féle volt az elsővel nem lehetett semmit csinálni, a második az "rendszer" 100 megás azzal sem, csak az alsó négyet lehetett formázni. Lehet a rendszer partició okoz bajt? Mondjuk valami nem stimmel mert a driverek fel voltak telepítve mind egy szálig :O
2017. júl. 30. 14:32
 10/26 Dongaben ***** válasza:
Hmmm... "Tiszta telepítés" az, hogy, ha ketté is van osztva a HDD, akkor, az "Adat" partíción kívül, mindent törölsz! Az a 100 Mb-os az előző rendszer "Szelleme". Ez okozhatja a lassú bootolást.
2017. júl. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!