Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem lehet megnyitni a...

Miért nem lehet megnyitni a Realtek HD hangkezelőt?

Figyelt kérdés

Először is pár dolog:


- HD hangkezelő alatt a sárga hangszórót a jobb alsó sarokban és az ezzel megnyitható panelt értem, a Realtek HD Audio Driver pedig maga az egész driver

- Windows 10 Home 64-bit

- Frissen újratelepített Windowsnál sem megy

- Biztos, hogy jól van feltelepítve


Teljesen letöröltem minden hanggal kapcsolatos drivert az eszközkezelőből és a gépről is, kihúztam a netet, kikapcsoltam az automatikus driver letöltést, hogy ne töltsön le magától semmit. Így nem volt hang, és pendriveról kapta a tiszta telepítést.


Eredmény: A driver tökéletesen működik, ahogy eddig is. A vezérlőpultban a hangnál a Realtak ikonja és funkciói jelennek meg, mindent lehet használni, amit a hangkezelőben is és nekem ez így jó is, de érdekelne, hogy miért nincs a jobb alsó sarokban a sárga hangszóró. A Program Files\Realtek mappában egyik sem reagál semmire. A driver működik, ahogy mondtam, és minden, amit az a panel is tartalmaz, de érdekel, hogy miért nem működik a hangkezelő.



2017. aug. 3. 05:14
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Alaplap: Asrock H97 Anniversary


A driver a realtek.com-ról van.

2017. aug. 3. 05:18
 2/11 anonim ***** válasza:
Töltsd le az alaplapod honlapjáról az audio drivert. Hátha azzal működni fog.
2017. aug. 3. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Próbáltad a vezérlőpultból nyitni?
2017. aug. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Nekem is pont ez van pacsi, eddig ilyen még soha nem volt
2017. aug. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Ez szerintem azért van mert, frissitettük a drivert a mostani legujabb verzióra, legalábbis nekem szerintem a fejlesztő kurtak el valamit, a vezérlő pultból sem lehet megnyitni :(
2017. aug. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem simán megnyílik, és a legfrissebb van fent.
2017. aug. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Akkor szivtuk
2017. aug. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
RAVCpl64 Pedig ez ott van a programnak a mappájában, fura :D
2017. aug. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Jaja, ott van minden, a vezérlőpultban a "Hang" fülnél a Windows beépített hangkezelőjénél teljesen működnek ugyanazok a funkciók, mint a panelben, szóval annyira nem nagy érvágás, sokkal nagyobb dolgokat is leszartam már, csak fura.


Az RAVCpl64 is ott van, minden a helyén, csak nem reagál semmire, de kezelni lehet, ahogy mondtam, itt egy összkép, amit gyorsan összedobtam azokról a helyekről ahol megjelenik vagy meg kellene jelenni, szóval ahogy látjátok, minden megy, csak a tálca ikon nem, RAVCpl64 nem reagál, de ott van az automatikus indulók között, és alul a mikrofon és hangszóró beállításoknál kicserélte a Windows drivert erre, és a füleken működnek a beállítások, szóval nincs gáz. Azért örülök, hogy nem csak nekem van így, mert megijedtem, hogy friss újratelepítésnél sem működik. A húgomnak most tettem újra a gépét, teljesen ugyanilyen beállításokkal, és mindjárt feltelepítem, megnézzük, hogy ott hogy van, majd megírom.


[link]

2017. aug. 3. 14:27
 10/11 A kérdező kommentje:

Az alaplap oldaláról való letöltéssel TÖKÉLETESEN működik, így akinek nem működik, az onnan töltse le, mert nem a frissesség számít, hanem, hogy ne "Global" legyen, hanem a te cuccodra való.


2-es válaszoló, köszönöm szépen!!!

2017. aug. 3. 23:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!