Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valaki megmondaná?

Valaki megmondaná?

Figyelt kérdés

Miért van ennyire falkapva a Ryzen?

Mivel jobb mint a Intel bármelyik procija?

Néztem teszteket semmivel sem jobb és még drágább is...

Egyedül renderidőben jobb de szerintem az emberek 90%-át nem érdekli a rendreidő...játékban viszont alázza az Intel (pl.i7 7700k vs ryzen 1800x van (többször is) ahol 30 fps-t ráver az i7 és 30ezer ft a különbség...



2017. aug. 3. 21:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Majd mindjart jon a 72%-os felhasznalo, aki minden kerdesnel Ryzenezik, es leirja szepen.


3, 2, 1, es:

2017. aug. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

1. Mert jó.

2. Több mag, több szál, időtállóbb.

3. Drágább? ಠ_ಠ

4. Mert a játékok nincsenek optimizálva több magra.

5. 30 fps-t vert rá akkor amikor kiadták. Agesa 1.0.0.0-val, és alacsony órajelű RAM-mal

2017. aug. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
#1 bocs. 83% lett. Maradhat?
2017. aug. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Benchmark, teszt bitte, irni barmit lelehet. Ez a baj, hogy leirjatok mindenhol, hogy fosch az Intel, de semmivel sincs alatamasztva. En nem neztem ennek sosem utana, mert nem erdekel, de amikor itt latom, hogy igy ugy a Ryzen, de nincs mogotte alatamasztas, akkor azert ne mar.


Tudod ez olyan mint matekoran leirni az eredmenyt a tablara a tanar elott, de nincs levezetve a megoldas, nincs bizonyitva. Biztos elfogadja a megoldast, csillagos otossel. :D Mutatsz egy konkret tesztet (fuggetlent, nem fanboyt), ahol az AMD telibefejeli az Intelt, akkor elhiszem. Amig nincs ilyen, addig csak irka-firka.


Mert most egyelore ez a szlogen, hogy tobb mag tobb szal, de jo lesz 30 ev mulva is a Ryzen, de teljesitmenyben sehol a latvanyos kulonbseg jatekok teren. Hagyjuk a munkara jobb a Ryzent, tudjuk. Csak mint a kerdezo is irta, atlag felhasznalno nem Millenium Falcont renderel 10.000.000 poligonnal, vagy nem a Warner Brosnak vag videot.


Peace.

2017. aug. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Minden van valami igazság de hiábba több mag több szál ha egy ryzen 3/5-öt veszel minimum 3-5 év és úgy is cserélni kell ugyanígy egy intel is, sőt kevésbé mivel akinek nem renderre kell annak játszani jobb és az is lesz az intel.

A drágább...igen az, sokkal, leginkább az 1800x és a 7700k-nál jön elő 30ezer forint különbég úgy hogy intel jobb (játékra). Ott van az i3 6100/7100 és a ryzen 3 1200 ahol több mint 5000ft különbség van és az intel jobb (játékra).

Egyedül az ryzen 5 1600x éri meg mert úgyahogy mert igaz drágább ( ez igaz az k és x nélküli verzióra is) hogy jobb a ryzen.

De pl ryzen 5 1400 vs i5 7400 jobb az intel (játékra) és olcsóbb.

2017. aug. 3. 22:20
 6/24 A kérdező kommentje:

Négyes köszönöm!!!

Ezt gondolom én is csak féltem hogy felkeresnek és megölnek...

2017. aug. 3. 22:21
 7/24 anonim ***** válasza:

:)))


Felnott ertelmes emberek vagyunk, tudjunk megbeszelni egy temat anyazas nelkul, ervekkel, normalis velemenyekkel, alatamasztasokkal, bizonyitekokkal jelen esetben.

2017. aug. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Szerintem még semmiféle probléma nem észlelhető (főleg nem anyázás) de komolyan érdekelnek az érvek mert, eddig valahogy nem tudott meggyőzni a ryzen.

Jöhet pozitív, negatív mintkét oldalról (intel/amd).

2017. aug. 3. 22:41
 9/24 anonim ***** válasza:

Pedig már emlegettem volna anyucit ;D



Az a baj ezekkel hogy fel van kapva első megjelenési napon, amikor az optimizáció kb nulla, és akkor készül el a sok teszt.


A ryzen 5 van játékra, a többi nem nagyon.


Már az Intel is elkezdett több mag / szálas procikat gyártani úgyhogy így is úgy is lesz rá optimizáció.


Én szimplán azért nem veszek intelt, mert az a cég egy jó nagy rakat sz@rszopó inkompetens f@&z.

HALLGASS MEG:

Nem azt mondom hogy a procik rosszak, amiket gyártottak, hanem azt hogy az, ahogyan a vásárlókkal bánnak, és a konkurenciájukkal, na az egy KÉSZ VICC.


Pár évvel ezelőtt, láttak hogy jól megy az AMD-nek, erre fogták a cégeket, akik gépeket raktak össze, és lefizették őket, hogy csak Intel proci vegyenek.


Aztán volt az is, hogy mindenkinek melegedik a 100 ezres i7 7700k. Intel megoldása : nE legyen OC... Egy direkt oc-ra szánt procin.


Aztán jön a coffee lake. És nem lehet majd 200-as chipsettel használni.


Sz@rnak a vevőkre

2017. aug. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Ez a 7700k melegedik értelmetlen hablatyolás, általában az intel ellenesek mondjkák ezt. ( akinek van semmi baja nincs vele HÚZVA)

Egyébként nem fizettet le senkit az intel mert vannak amd-s laptopok is (szerintem ezekre gondoltál) a most egyetlen értelmes amd procit a ryzen-t elkezdték belepakolgatni a gamer laptopokba. ( Asus Rog Strik GL702ZC) Most őszinten, melyik gyártó rakott volna fx procit gépeibe ha a legerősebb fx-et egy erőssebb i3, gyengébb i5 megeszi...

És szerintem megnézheted bármelyik nagy céget az is ugyan így tenne mint az intel.

2017. aug. 3. 23:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!