Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel Core i3-8300,4C/8T?

Intel Core i3-8300,4C/8T?

Figyelt kérdés

Üdv!


Néhány oldalon, köztük gepigeny.hu-n is láttam cikket arról, hogy kiszivárgott pár kép a fent említett prociról, és hogy a procinak 4 mag + 8 szál lesz. (HT)


Mit gondoltok? Van erre esély?


Én úgy gondolom, hogy 8 szál biztos nem lesz, akkor közel a mostani Skylake i7 szintjét hozná.. meg mi értelme lenne az i5-nek..


Oké, hogy haladni kell, itt a Ryzen meg minden, de ezt túlzásnak találom.


Én olyan 4 mag + 4 szál-ra tippelek.



2017. aug. 3. 22:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Majd meglátjuk. Nem érdemes találgatni. Úgysem tudjuk.


A 8T azért valóban túl sok

2017. aug. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 MGéza ***** válasza:

Történhetnek meglepetések, hivatalos infókat várjuk ki. Csak mert már mindenki megszokta, hogy az i3 2/4 procikat jelent, attól még nem így van, az első i5-ök például 2/4-es procik voltak. Inteles elnevezésük sem erre utalt, hanem a felhasználási területükre:

Celeron: Alap feladatokra tervezve

Pentium: Alap feladatokra, játszadozásra

i3: Leginkább játékra, alap munkákra

i5: Komoly játékra, nagyobb munkákra

i7: Professzionális felhasználásra

2017. aug. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Reális a hír szerintem, mert jön a i3-8100 4/4 32E forint táján, az i3 8300 lesz 4/8 szálas 45-50E környékén!

Az i5 8XXX széria natív 6 magos lesz Ht nélkül az i7 széria pedig 6/12 szál!

Igazat megvallva épp ezen gondolkoztam pár hete hogy ha az i3 csak 4/4 lesz az i5 meg 6/6 akkor melyik processzor lesz 4/8 szálas mert az intelt ismerve tuti nem fognak kihagyni egy ennyire népszerű processzor családot! Amúgy meg a neve tök mindegy a teljesítmény és az ár a lényeg, sok ember ontja magából a hülyeséget hogy i7 teljesítményű i3 lesz és az most minek meg ilyenek.

Ha valóban lesz 4/8 szálas i3 45-50E környékén még lehet én is vásárlók egyet, mást részt jó lesz ez a cpu piac felpörgés. Végre leveri a használt piac árait, és nem fognak elérni több éves processzorokért 55-60E forintot. Gondolok itt i7-3770-4770 processzorokra.

2017. aug. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!