Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire igaz a melegszik az...

Mennyire igaz a melegszik az i7 7700 / 7700k proci hír?

Figyelt kérdés

Elsősorban azoktól kérdezem, akiknek van ilyenjük.


Ha tényleg ennyire drámai a helyzet, akkor mit éri venni helyette FullHD játékra, max 70k-ig bezárólag. Nem melegedős procit természetesen. :) i7 7500 / 7600 jobb a hőmérsékletek terén? AMD oldalt is meghallgatom természetesen.


Esetleg valamelyik 6gen proci az i5 i7 oldalról?



2017. aug. 5. 18:12
 1/6 Bandi1214 ***** válasza:
93%
Igen. De volt erről egy cikk hogy direkt csinálták ilynere meg olcsó a hővezető amit rá kentek
2017. aug. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
R5 1600 65ezer azzal jobban jársz.
2017. aug. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Captain Logic ***** válasza:
50%
i5 6600K van nekem, tökéletes játékra. i7 fölösleges.
2017. aug. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vagy jó szériát fogtam ki, vagy kamu az egész "botrány", mert nekem sosem ment még 65 °C fölé az i7 7700-am. De valamelyik AMD-s mérnök írta a múltkor, hogy manapság abszolút nem extrém a 80 °C feletti processzor-hőfok, de az emberekben még mindig a régi beidegződések élnek, miszerint ilyen értékek mellett megfő a processzor.

Amúgy egyetértek, hétköznapi felhasználásra feleslegesen erős (és drága) az i7. De nekem a cég fizette, gondoltam, miért is ne...

2017. aug. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%

Hát ha logikusan gondolkozol, akkor semennyire...

Mivel az i5-re is ugyanazt a pasztát és hűtőt kapod, akkor arra miért nem panaszkodik senki? Pedig ugyanannyi mag van benne, csak nincs ht. Szóval ez valami álhír.


A 7700k meg hűtőt sem kapsz... másrészt azért mondhatják, hogy melegedik, mert OC mániások az emberek. Sokan 5ghz próbálják húzni, aztán csodálkoznak hogy melegszik...

Ne adj ilyen álhírekre.

2017. aug. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

minden proci melegszik,ami számítást végez.ha nem melegedne,akkor megszegné az energiamegmaradás törvényét.

a melegedést úgy értik,hogy az intel ótvar minőségű pasztát rak maga a proci és a kupak közé.ha azt kicseréled(aka delideled) kb -15fokkal csökkent a hőmérséklet ugyanazzal a hűtővel.csak ugye veszik a gari.

nekem Pentium G4400 van 4.7GHz-en,delidelve.14fokkal hűvösebb a gyárihoz képest.

2017. aug. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!