Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek lesz olyan butus...

Szerintetek lesz olyan butus az intel, hogy a coffee lake prociknál az i3-at 4mag 8szálra gyártja, míg az i5-öt 6mag 6 szálra, vagy a cikk írója nem ért a procikhoz?

Figyelt kérdés

[link]


Csak mert a 4/8 majdhogynem jobban teljesítene, mint a 6/6, vagy épp totál egyenlőek lennének.:D


2017. aug. 5. 23:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Majd úgy lesznek beárazva a procik, ahogy teljesíteni fognak. Annyira nem hülyék, hogy nagyobb teljesítmény adjanak olcsóbban. Meg ugye lapot is kell venni az új i3-hoz. Az biztos, hogy nem a fogyasztók fognak jobban járni, ismerve az Intel árképzését.
2017. aug. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem simán elképzelhető. Eddig is volt rá példa, hogy házon belüli konkurencia nyírt ki egy processzor típust...
2017. aug. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Majd biztos downclockolják az i3-mat, és alaplapon letiltják az oc-t hogy rosszabb legyen az i5-nél...:D


Komolyra fordítva a szót, szerintem ennyire azért nem agyatlanok. Valószínűleg ha i5 6/6 i7 6/12, akkor i3 4/4 lesz...

De ha tényleg igaz, amit írt akkor tényleg saját házukban gyilkolnak megint.:D

2017. aug. 5. 23:51
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen az tűnik logikusnak, hogy 4/4 legyen az i3. De amit mostanában az Intel csinált a HEDT platformjával, abban igen sok a logikátlanság. Szóval az sem lepne meg ha 4/8 lenne az i3 a végén.
2017. aug. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért tudják mit csinálnak az intelnél. Én véleményem az alábbi. I3 8100 4/4 32E I3 8300 4/8 45-50E I5 8400-8500 6/6 60-66E.

A hypet treading csak 20-25%-ot hozz a 4 magnál plusz teljesítménybe. Azonos órajelen a 2 mag 50% teljesítményt fog hozni. Szóval az árazás amit írtam így valóban reális lehet. A neve mindegy a teljesítmény a fontos amúgy! :D

Bár ha valóban így fog az intel dönteni sokan nem fognak i3-8300 cpu-től erősebbet venni! :D Játékra bestbuy lehet ha valóban 50E vagy alatt lehet majd kapnI :D De jó volna

2017. aug. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Miért gondoljak azt az emberek hogy a 4c/8t jjobb mint a 6c/6t?
2017. aug. 7. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem óriási különbséggel értettem hogy jobb, nyilvánvalóan. Ezért írtam utána, hogy közel megegyeznek. De ha engem kérdeznek azt mondom, hogy a 4/8 hajszálnyit erősebb. Szimplán arra alapozva, hogy rengeteg benchmarkot nézek (szinte mindet) és erre lehet jutni nagyjából.

De a kérdésen ez nem változtat. Ha nagyvonalúan nézzük, akkor kb azt mondhatjuk a 2 cpu ugyanaz. Akkor is megeszi az i3 az i5 ebben az esetben (árkül miatt), tehát saját házban gyilkosság.

2017. aug. 7. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!