Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen laptopot vegyek?

Milyen laptopot vegyek?

Figyelt kérdés

Nem igazán vagyok jártas a témában ezért segítséget szeretnék tőletek kérni.

Főleg netezésre, tanulásra, kellene, filmet is néznék rajta játszani nem igen játszanék.


90e körül lenne rá keret +-10e


Sulikezdésre kellene

18\L



2017. aug. 6. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Használt esetleg? Vagy mindenképp boltból?
2017. aug. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ilyen áron már speciálisabbak vannak, van ami ebben, van ami abban jobb. Pld nagyobb felbontás, szebb kép, több frissítés / másodperc..


4K felbontású: [link] sok pixel, magas pixelsűrűség.



21:9 képarányú IPS paneles: [link] filmek ilyen képarányúak, IPS panel szép színeket ad.

2017. aug. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
viper, szerintem nem ide szeretted volna írni. :))
2017. aug. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
viperM nem monitort keres :)
2017. aug. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hoppá.


De persze rögtön bennem keresitek a hibát, pedig ő hibázott, hogy nem monitort írt.. :)

2017. aug. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ez ilyesmi áron talán a legjobb választás újak közül, full hd kijelző, nem retardált celeron procis, viszont a 3 cellás akkuval nem hiszem, hogy 2 óránál többet bír.


100 alatt csak celeronos és hd kijelzősek vannak, nem lenne túl jó élmény, akkor inkább használtan nézelődj ha ez nem fér bele az árba.

2017. aug. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igen mindenképp újat szeretnék :)
2017. aug. 6. 19:07
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is most kezdem az egyetemet, de arra jutottam nincs szükségem laptopra.


Egy komolyabb PC-m van itthon, ez jelenleg mindenre elég kell, hogy legyen, amit otthon kell csinálni.


Gyakorlatilag szövegszerkesztés, jegyzetek letöltése, NEPTUN, programozási környezet (pl. Visual Studio) fog főként kelleni egyelőre nekem mérnökinfón.


Viszont jegyzeteket készíteni az előadáson egy Win10-es tabletre szeretnék, felhőbe. (Bluetooth billentyűzettel + mivel érintős akár rajzolni is lehet pl. diagramokat, ábrákat.)


Ez bárhová könnyen magammal tudom vinni, bármikor át tudok róla olvasni mindent, pl utazás közben vonaton.


Illetve mivel Win10 futna rajta egy 4 gigás RAM-mal, nem Intel Atom procival, gyakorlatilag egy komplett számítógép és táblagép egyben.


A HDMI-vel monitorra is rá tudom kötni.

OTG támogatás révén használható hozzá akár egér is + pendrive.



90 ezerért újonnan csak az alsó kategóriás laptopok kaphatóak.

Ezeket sem rosszak, de tényleg csak szövegszerkesztés, netezés, filmezés amire használhatóak.


Nem tudom kedves kérdező milyen szakra mész, de ha nem infós szakirány csak jegyzetek letöltésére, vizsgára jelentkezés, szövegszerkesztés, amire szükséged lehet.


Ha kell konkrét javaslat küldök szívesen linkeket, én milyen olcsóbb laptopokat szoktam javasolni, mivel van tapasztalatom.

2017. aug. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!