Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lesz valószínűleg a problém...

Mi lesz valószínűleg a problémája a számítógépnek?

Figyelt kérdés

Tegnapi nap folyamán villámcsapás miatt tönkre ment a gépem. Az eset után elsőként elindult minden csak képet nem adott a monitornak, pár próbálkozás után hdmi kábelt cseréltem hátha az ment tönkre. Meg is oldotta a problémát legalábbis gondoltam én, elindult, de nem érzékelte az USB portokat hiába dukdostam akárhova az egeret és a billentyűzetet. Sem az előlapi sem a hátlapiak nem működtek. Ezért többször újraindítottam, de semmi. Ezért kikapcsoltam a tápot, visszakapcsolás után viszont megint nem kommunikált a monitorral, a processzor hűtő ment, a vga is és a táp is, de nem töltött be semmit. Pluszban a ház előlapi ledje is kialudt.

Ma felhívtuk a biztosítót valószínűleg vagy el kell vinnem szervizbe vagy pedig kiküldenek egy szakait aki meglesi.


Szerintetek mi romolhatott el?



2017. aug. 7. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Tippelek az alaplapra
2017. aug. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vagy alaplap, vagy tápegység.
2017. aug. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 MGéza ***** válasza:
Jó sok minden kikészülhetett benne, alaplap, tápegység szinte biztosan. Esélyes, hogy a gép ezen részei kukásak.
2017. aug. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Namármost, egy villámcsapás miatt elsősorban a tápnak lesz oda. Tehát táp, plusz még az alaplap is kapott, meg még ki tudja hogy mi, mert szerintem a videókártya is. És a többi még nem is derült ki.
2017. aug. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
alaplap, és tápegység.
2017. aug. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Minek hagytad bedugva, ha egyszer hallottad, hogy vihar van?
2017. aug. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat. Én az alaplapra gyanakszom, a táp ahogy hallom működik, legalábbis árammal ellátja a processzor hűtőjét és a számítógépet.


Hirtelen jött vihar volt. Nem halottam semmit, filmet néztem fülhallgatóval, csak egy hatalmas zajt hallottam, azt hittem felrobbant valami, aztán a gép leállt.


Aztán mondták, hogy a szomszédba becsapott a villám, ott szinte minden elektromos berendezést tacsra vágott.

2017. aug. 7. 21:23
 8/8 anonim ***** válasza:
A villám kifogástalanul terjed az elektromos vezetékeken. Az én gépembe is csapott egyszer, szarrá is ment benne a táp, alaplap, de még a winchester is. Ilyenkor nincs mese, ki KELL húzni a konektorból, hacsak nem vagy miliomos. Sajnos a túlfeszültség - ha megtörténik - az olyan mint a piros hetes: mindent visz...
2017. aug. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!