Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan válasszak nyomtatót?

Hogyan válasszak nyomtatót?

Figyelt kérdés

Nem igazán értek a nyomtatókhoz, otthonra keresek olyat, amivel tudok fényképkeket is nyomtatni, illetve egyszerűbb nyomtatásokhoz használni. Még kevésbé vagyok otthon a patronokban, és nem is találtam olyan összehasonlítást, ahol fel lennének tüntetve, hogy melyik nyomtatóba milyen patron kell, és az kb mire elég és mennyibe kerül.


Az árukeresőn néztem, de ott csak úgy lehet, hogy egy másik ablakban külön keresek az adott nyomtatóhoz tartozó patronokra, és ez így elég nehézkes.


Van esetleg valami olyan összehasonlító oldal, amit csak nem találtam meg? Vagy tapasztalat valakinek?


Köszönöm a segtséget előre is.



2017. aug. 8. 11:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, h mennyit szánsz rá. Illetve mennyi fényképet akarsz nyomtatni, mert 1-2ért havonta nem éri meg drágát venni.

Illetve ne lézer nyomtató legyen :) 50-60kért lehet már venni jót

2017. aug. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha csak ritkán nyomtatsz, akkor arra figyelj, hogy 1-2 hetente mindenképpen nyomtass ki valamit, mert be fognak száradni a patronok és dobhatod el.

Nem fontos megvenni a drága gyári patronokat. Ugyanolyan jók az utángyártottak is és sokkal kevesebbe kerülnek.

Én személy szerint lézer párti vagyok, de ha fényképeket akarsz nyomtatni, akkor vedd meg a tintásat.

Minden nyomtatóba más fajta patron kell, így csak akkor tudod meg, hogy milyen patronra van szükséged, ha már megvetted a nyomtatót.

2017. aug. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

#2

Az utolsó mondatodat komolyan gondoltad?

2017. aug. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#3

Mi a baj azzal a mondattal?

A kérdező nem írta, hogy milyen nyomtatót akar venni.

Nem akkor fogja megtudni, hogy milyen patron kell bele, ha már konkretizálta, vagy megvette a gépet?

2017. aug. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mert a "konkretizálta" szó nélkül az állítás helytelen volt.

De, hogy a Kedves Kérdező is tájékozottabb legyen:

[link]


Valahol (pl. Árukereső) kinézel egy nyomtatót (hogy milyen patron kell bele, azt a legritkább esetben írják oda) és utána a linkelt oldalon kikeresed a nyomtatót a pontos típus alapján. Ott lesz a gyári és egy-két utángyártott patron típusa és ára.

Természetesen más gyártójú és árú utángyártott is van. Azt meg a legegyszerűbb úgy megtalálni, hogy a patron típusára rákeresel a Google-ban.

Eléggé időigényes munka, de megéri...

2017. aug. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#4

így már tájékozódás közben is tudni fogja...

2017. aug. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Még egy utolsó megjegyzés a #2 hsz.-hoz:

"Minden nyomtatóba más fajta patron kell,..."

Szerintem ez is téves. Van sok olyan patron, pl. ami 10-15 (vagy több, nem a pontos számon van a hangsúly) típusnak a megfelelője (természetesen, egy gyártón belül)

Mindezeket nem vitaindítónak írtam, csak hogy a Kérdező jobban képben legyen...

2017. aug. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen van, minden igényemet kielégíti:

[link]


Jó lenne tudni mennyit szánsz rá, mert akkor nem kezdünk el ajánlani 50 ezres nyomtatót, ha azt mondod, hogy 20k a top.

2017. aug. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mennyit is szánnék rá, lehet drágább is, ha jobb, persze azért 30-40-nél nem nagyon gondoltam többre. Keresgélek én is, csak kiábrándító, amikor már egészen tetszik egy nyomtató, és kiderül, hogy ha partont kell bele venni, az közel annyiba kerül, mintha vennék egy olcsóbb nyomtatót. Canon-okkal szimpatizálok egyelőre, aztán majd meglátjuk.

Érdekes az a tonerkereső oldal is, de együtt az se mutatja a nyomtatót és a patront, legalábbis amynnire eddig néztem.

2017. aug. 9. 14:18
 10/10 anonim válasza:
A legfontosabb kérdés, hogy milyen mennyiségű fényképet és egyebet szeretnél nyomtatni és milyen gyakran. Ha viszonylag sokat nyomtatsz, napi szinten többször több oldalt pl, akkor érdemes komolyabb nyomtatót venned, mert ezekhez tarozik olyan patron, amivel alacsonyan tudod tartani a lapköltséget. Hiába tudsz megvenni egy olcsó (10 ezer Ft környéki) nyomtatóba egy festéket 1000 Ft-ért, ha azzal mondjuk 100 oldalt tudsz kinyomtatni. Ezekből kell legalább négy féle, hogy színhelyes legyen, így 4000-ért nyomtatsz 100 oldalt, kijön, hogy 40Ft egy kép. Ellenben veszel egy nyomtatót 40 ezerért, amibe a festék 13000Ft/db, ebből megintcsak kell négy db, az bizony 52 000Ft. Ám ezzel akár 4000 oldalt is nyomtathatsz csere nélkül, így kijön, hogy 13Ft-ban van egy fénykép... Arról már ne is beszéljünk, hogy milyen minőségű képet kapsz a "drágább" patront használva (vízálló, uv-álló, nem fakuló, azonnal száradó).. így tán könnyebben el tudod dönteni, mi az igazán olcsó és mi a valóban drága aszerint, hogy milyenek a nyomtatási szokásaid.
2017. aug. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!