Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az apple laptopokon mért...

Az apple laptopokon mért jobbat a tackpadek?

Figyelt kérdés

Most nem a 100 ezer forintos Asus-t és a 360 ezer forrintos Macbook Air-t akarom összehasonlítani. Már sok laptopot próbáltam és az apple laptopoknak a legjobb a trackpadjünk.

Utána néztem és sokan mások is így vannak velük. Amióta Macbookot használók soha sem kellet egérhez nyulnom, amit lehetetlen lenne megcsinálni egy windowsos géppel.


Most nem csak a tracpad gesturökről beszélek, de maga a minősége és a reakció ideje is sokkal jobb.


Windowsos laptopok mért nem tudtak eddig hasonlót produkálni?



2017. aug. 8. 22:00
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

A minősége is nagyon jó, de egészen biztos vagyok benne, hogy a Lenovo, vagy a HP, vagy a Dell is tud hasonlót készíteni. Vagyis tudna. De.


Az Apple esetében a hardver és a szoftver nem válik el, továbbá nem az volt a cél a kialakításakor, hogy ha nincs kéznél egy egér, akkor valahogy túléljük, hanem az, hogy önmagában is helyettesíthesse az egeret az általános használat során, sőt, annál legyen több, benne van az a bizonyos (sajnos egyre kevésbé tapaszttalható) one more thing.


Olyan érzésem van, mintha amikor arról gondolkodtak, hogy legyen-e érintőkijelzős MacBook, akkor inkább arra jutottak (szerintem helyesen), hogy az marhaság, de azt, hogy mi mindent lehet egy érintőkijelzőn csinálni, rávetítették a touchpad-re. De ez csak egy feltételezés a sok közül.


Az pedig, hogy az oprendszer nélkül nem sokat ér mi sem bizonyítja, hogyha a MacBook-on Windows-t használsz, kb. ugyanolyan kínszenvedés vele a munka, mintha bármilyen másik PC-s touch. Hiába írta az Apple a driver-t, egyszerűen Windows alatt szarul működik.

2017. aug. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1# Köszönöm a kommentedet. Nem feltétlenűl akartam bele vonni a softwaret. Arra gondoltam, hogy már tackpad megérintésénél is lehet érezni a külömbésget.
2017. aug. 8. 23:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért nem lehet különválasztani, mert önmagában csak a hardver - ahogy a fenti példám is mutatja - kevés. Jó touch (minőségi) azért nem csak az Apple-nél van (Dell XPS, HP Spectre, Lenovo X1 Carbon, Surface), persze ezek ára is ennek megfelelő.
2017. aug. 9. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
9%

trackpad ami az apple eszközeiben vannak semmivel se jobbak mint más gyártók touchpadjai.

egy különbség van amitől jobbnak érzed, az a default szoftveres beállításai.

Ezt rontja a legtöbb gyártó, hogy vagy teljesen bután hagyják, vagy meg kell tanulni kezelni a több tucat műveletet.

Már 70 ezres Lenovo -ba is láttam olyan touch padot ami kenterbe vágta a legújabb apple trackpad -ját.

2017. aug. 9. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

70ezres laptopban jobb minőségű trackpad:DDD hét vicce.


Jelenleg nincs a piacon a macbookok trackpadjánál jobb megoldás. Ez van.

2017. aug. 10. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Valóban túlzás azt állítani, hog egy alsó kategóriás notebook touchpad-je jobb lenne, mert nyilván nem az (200e-es kategóriában sem tapasztaltam, még csak hasonló élményt sem). És akkor még csak a "puttó" touch-ról van szó, a ForceTouch még ezen is überelt. Egyszer kipróbáltam, gyorsan abba is hagytam, nehogy túlságosan megszeressem :-)
2017. aug. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
26%
Nekem nincs tapipad-fóbiám, Macbook Airt használok, elég jól működik, de ha csak tehetem, rákötöm az egeret. Egyszerűen vannak dolgok (pl. drag and drop), amit nem lehet kényelmesen touchpad-del megoldani.
2017. aug. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!