Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ennél a procinál + videokártyá...

Ennél a procinál + videokártyánál lenne bottleneck?

Figyelt kérdés
A procim egy AMD Phenom II X4 965 és tervezem fejleszteni a gépemet egy RX 460-al, de nem tudom, hogy lenne e bottelneck. Az új videokártya mellé egy új processzorhűtőt is tervezek venni (Cooler Master Hyper TX3 EVO) és 3.5-ről legalább 4GHz-re húzni a procit (Asus M5A97 LE R2.0 alaplapom van), + egy új tápot, mert most valami noname van. Tápnak az FSP Hydro 600W-ot gondoltam.
2017. aug. 9. 00:16
 1/2 anonim ***** válasza:

A bottleneck nem a kártyához viszonyítva van, hanem az éppen futó programhoz. A Phenom II sajnos nem igazán elégséges az új játékokhoz, bármilyen videokártya mellett se nagyon mész 30-40 fps fölé. Egy erősebb kártya arra lehet elég, hogy ezt magasabb felbontáson is tudd, míg egy gyenge kártya azt nem engedné.


A proci nem fog 4GHz-re menni valószínűleg, már most is határon vagy. Nemcsak a hőmérséklet az akadály.


Érdemes lenne várnod kicsit, és megnézni, hogy egy Ryzen APU-s rendszert miből lehet kihozni, és mire képes. Talán hozza grafikában a 460 szintjét, a CPU részét meg már nem kell bemutatni. A 460 meg a hűtő árából tán ki is jönne alaplappal együtt, ha szerencséd van. Kb. a RAM lenne plusz kiadás.

2017. aug. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Néztem videókat, ahol simán felhúzták 4GHz-re, és 980,750Ti és sorolhatnám videokártyákkal játszottak Battlefield 1-et, Fallout 4-et, stb játékokat medium-high-on, videofelvétel mellett, stabil 30-40 fps-sel. Nem szeretnék kiadni új dolgokra pénzt, csak amiket előbb felsoroltam. 955-öt is láttam már, hogy felhúztak 4.2 GHz-re, szóval nem hiszem, hogy ezzel nem menne.
2017. aug. 9. 00:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!