Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek megéri megvenni...

Szerintetek megéri megvenni ezt a laptopot?

Figyelt kérdés

[link]

Alul írja a 2 laptopot, én a 150 ezrest gondoltam, de sokat hallottam, hogy az asusnak a kinyitókája gyakran eltörik, ezért félek megvenni.



2017. aug. 9. 11:26
 1/8 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy netezésre, filmezésre, illetve minimálisan játékokra használnám (gta5, witcher..)
2017. aug. 9. 11:30
 2/8 anonim ***** válasza:

Minimálisan játékokra elég. Friss kiadás, pontosabban a belsejére gondolok. 7. generációs i5 proci, dedikált (nem integrált) valamire is való videókártya. Annyi, hogy a 8GB-os verziót válaszd, az éri meg jobban. Legalábbis ha egy min. szinten akarsz játszani mindenképp 8GB ram kellene neked. És ezek ugye már DDR4-es ramok mivel ehhez a generációhoz DDR4 ram jár. Legalábbis a 8GB-os verziónál csak is DDR4 ram jöhet szóba, itt van az a típus, az X556UQ: [link]

A másik: [link]

Valószínűleg a processzor miatt mindkettőbe DDR4 ram menne, de nem tudom. Utóbbihoz ír csak DDR3L ramot is, hogy az is lehet benne.

2017. aug. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Most nézem. A kép alapján csak az X556UQ (8GB ram) tartalmazza a dedikált videókártyát? Ez még plusz egy indok miért ez éri meg számodra.
2017. aug. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igen, azt néztem ki magamnak :)
2017. aug. 9. 12:38
 5/8 anonim ***** válasza:

Dedikált VGA -s verzió megérheti.

165~170 között láttam máshol.

2017. aug. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem rossz, de GTA5 meg Witcher 3ban nem vagyok biztos hogy vinné játszhatóan. Az U-betűvel fémjelzett intel processzorok harmat gyengék. És a VGA sem egy erős darab. Ha játszani szeretnél akkor egy 4-GB-s 960M-el és valamilyen intel i5-i7 Q vagy HQ-val fémjezlett processzorral szerelt gépet keress.

Netezésre, filmezésre elég, de játékra felejtsd el.

2017. aug. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
igazából néztem teszteket a játékokról és 28-30 fps megvan vele a harcoknál/nyitottabb tereken. Persze vegyes beállítások kellenek: pár low, de leginkább medium, eredetileg 230-ért akartam laptopot venni, de beláttam, hogy ha igazán játékra akarnám használni akkor már inkább asztali gépet kéne venni, mert az jobban megéri
2017. aug. 9. 12:56
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor is gondold meg. Konkrétan erre a laptopra néztél tesztet ezekkel a játékokkal vagy csak a VGA-ra mondjuk?

Én saját tapasztalatból mondom, vettem annó 160ért egy laptopot, youtubeon láttam hogy milyen jól viszi a VGA a játékokat, aztán a valóságban a processzoron elhasal kb minden, még ha a VGA vinné is. Nekem annó azt mondták hogy az U-val fémjelzett i5-ös, kb egy középkategóriás normál i3nak felel meg.

Ezeknek a nagy előnye hogy keveset fogyasztanak, ezért is teszik bele a laptopokba, viszont komolyabb munka alatt már ledöglik.

Persze azóta nem kizárt hogy változott ez a széria is, de én pórul jártam vele. Azt tanácsolom hogy inkább fordíts rá többet, mert gyanítom nem két hónapra veszed hanem évekre. A laptopba már nem tudsz belenyúlni fél év múlva hogy kicserélj egy perifériát ha nem elég erős. Használtan pedig nagyon nehéz eladni és sokat buksz rajta.

Szóval szerintem vagy 180-200ért vegyél egy pc-t, vagy nyúlj mélyebben a zsebedbe és vegyél egy erősebb laptopot, hosszú távon meg fogod köszönni magadnak.

2017. aug. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!