Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy SSD bármelyik laptop...

Egy SSD bármelyik laptop teljesítményét fel tudja gyorsítani?

Figyelt kérdés
Konkrétan egy Asus Aspire V3-571 i3-as gépről lenne szó, kezd benne haldokolni a vinyó, múltkor kékhalált kapott, ez volt az első neki. És arra gondoltam egy ssd-re kicserélném. Abszolút nem értek hozzá, szóval bármilyen tanácsnak, hozzáértő információnak nagyon örülnék.

2017. aug. 9. 19:19
 1/6 anonim ***** válasza:
A teljesítményt lemezolvasás-írás szinten minden gépben gyorsítja az SSD. Amit észreveszel, hogy gyorsabban tölt be az oprendszer, vagy egyéb programok, és a sima hdd-hez képest teljesen hangtalan ugye, szóval kerregés sem lesz többé. A ma kapható SSD-k meg már elég jól kiforrottak, nyugodtan vegyél bele.
2017. aug. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vegyél bele, a rendszer betöltése jóval gyorsabb lesz. Egyre vigyázz, ha egyszer veszel SSD-t soha nem fogsz tudni visszaszokni arra, hogy HDD-t használj rendszerlemezként. Most vettem másik gépet amiben HDD volt, csak kipróbáltam a gépet, míg áttettem bele az SSD-m a régi gépből. Annyira idegesített, hogy minden ablakra kell várni 0,5 -1 mp-et, hogy nem igaz, lehet nem tűnik soknak, de rengeteget veszít a rendszer a pörgősségéből.
2017. aug. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem az ssd legalább 3xosára gyorsította a gépem :D
2017. aug. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Már nem csak rendszerlemezként nem szeretek HDD-t használni.. :-)
2017. aug. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Gondolj bele, sok ezer-tízezer filet nyit meg a windows

indításkor, és menet közben is, sőt, még ír is. Nem az

a sok idő, amíg a winyóról beolvassa az adatot, hanem

amíg a fej odapozicionál az adat fölé. Na most ez az idő

fog kiesni az SSDnél.


Nekem laptopban csak SSD van (tárolásra is), és a

desktopok rendszere is mind SSD. Nem érek rá homokórát

bámulni, amikor dolgozni kell :(

2017. aug. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok választ! Elég meggyőzőek voltak :) Megyek is beszerezni egyet :)
2017. aug. 10. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!