Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hova lett a merevlemez/partíci...

Hova lett a merevlemez/partíció Windows telepítés után?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Egyik ismerősömnek újratelepítettem a laptopját eredeti Win 10-el, de a telepités elején elkövettem egy hibát. Van az a menü, amikor kilehet választani az elsődleges partíciót, formázni, törölni, stb. Ott volt neki 3, egyik az a pár száz megás a rendszer számára és még kettő külön. Na most itt van egy keverés, mivel nem tudom, hogy csak egy SSHD vagy egy SSD + egy HDD volt-e van-e neki a laptopjában. A tulaj nem ért hozzá és nem tudja.Lényeg a lényeg, ott annál a menünél a törlésre mentem, gondoltam ilyenkor összeadódnak a partíciók és leformázom egyben aztán ketté szedem, de nem így történt. Lett egy 230 gigás partíciója a maradék nem tudom hány giga meg eltűnt. Rá telepítettem a rendszert a 230-asra, gondoltam, majd a Kezelés menüben vissza tudom hozni a maradékot, mert hasonló már történt velem korábban. Felrakta a rendszert, de a Kezelésben nincs ott a maradék hely. Nem tudom sehogy se behozni, nem lát a rendszer plusz tárhelyet, így az a lehetőség sincs, hogy hozzá rendeljem a meghajtó nevet ami szokott a gond lenni.

Néztem a BIOS-ban egy Samsung EVO 840 250 GB-os SSD-t lát egyedül. Na most ez jól sejtem, hogy egy szimpla SSD és nem SSHD? Szóval ha volt elvileg még plusz tárhely a gépén, akkor lennie kellene egy HDD-nek is benne nem? Ha viszont van benne, akkor azt miért nem látja? Hogy tudnám felismertetni a rendszerrel? Ha viszont ez az SSD SSHD és csak az SSD részét látja, akkor eltűnt a HDD része? Nekem a mostani laptopomban ilyen SSHD volt és most romlott el nemrég a HDD része, ki kellett dobni az egészet, mert nem működött, hiába látta az SSD részét. Ha ennél a laptopnál is hasonló lenne, akkor ennyitől nem romolhatott el igaz? Valakinek van ötlete mi lehet a megoldás? Köszi előre is, remélem elég érthetően írtam le a gondom. Az a baj a tulaj azt se tudta mennyi hely van a rendszerén és én se tudom, hogy mennyinek kellene. Sokszor telepítettem már újra Windows-t Murphy törvénye bejött, hogy pont más gépén kell előjönnie egy ilyen bakinak.



2017. aug. 12. 08:22
 1/1 szántóvető ***** válasza:
leírtad,samsung ssd van benne.ha van a laptopban optikai meghajtó akkor valószínűleg nincs külön hdd.egyébként meg keress rá a neten a laptop pontos típusára vagy szedd le a hátlapot és meglátod hogy milyen cuccok vannak benne.egyébként általában olcsóbb,budget kategóriás ssd-ket szoktak beépíteni gyárilag,nem samsungot.
2017. aug. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!