Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi történt a laptopom merevlem...

Mi történt a laptopom merevlemezével?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elvittem a laptopomat szervizbe, pontosabban tisztításra, pasztázásra. Előtte Hard Disk Sentinel-el megnéztem, kondíció és teljesítmény 100% volt. Visszakaptam a gépet, kondíció 46%.. ??


Ez hogy lehetséges? Egyszer bootoláskor valami masszív képernyő is feljött, backup restore, meg nyomjam meg az F1-et ha kiakarok lépni belőle. Mondom mi ez, sosem láttam még ezt a képernyőt.


Milyen misztikus hiba tud történni egy belső tisztítás során, ami miatt a HDD kondíciója több mint felére csökken a 100%-ról? Vagy eddig is ratyi volt, csak valamiért nem a normál értéket mutatta a program?


Annyit mondott az asszisztens, aki átadta, hogy csináltak terhelést meg hőfok ellenőrzést, hogy minden rendben van-e az értékekkel. Esetleg egy ilyen terhelés haza tudja vágni a merevlemezt? De gondolom nem lenne szabad.


Nyilván kérdezzem meg a szervizt, meg is fogom, csak érdekel, hogy mi a bánat ez. A program minden indításakor egyre több gyenge szektort érzékel, pontosan:


"A merevlemez 18 alkalommal vizsgált meg gyanús adatszektorokat.

A lemez felületén található 12336 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek)."


Na ez nem volt a szerviz előtt.


Két éves sincs a laptop, és már HDD-t kéne cserélni benne?


Lemez modelszám:

HGST HTS541010A9E680


Esetleg van valami jó kis program, amivel a szektorokat helyre lehet állítani / javítani, vagy veszett fejsze nyele? Olyan szempontból nem bánt a dolog, hogy üres a vinyó, nincs rajta semmi adat, amit féltenék, csak na, azért mégis kellemetlen a szitu.


Köszönöm a válaszokat!



2017. aug. 12. 21:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy kicserélték a winyót?
2017. aug. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Jó, a teljesen üressel nem voltam 100%-ban pontos. Volt rajta pár fájl, meg böngészési előzmények, 3 partíció, programok voltak még fent, és minden ugyanaz volt, amikor visszakaptam. Mondták is, hogy kapcsoljam be ha akarom, nézzem meg működik-e, rendben van minden, stb.


Tehát nem egy partíciós merevlemezt adtam oda, szűz Windows-al.


Vittem már hozzájuk anno laptopot tisztításra, akkor megvoltam elégedve a szolgáltatással, azért mentem hozzájuk most is.

2017. aug. 12. 22:43
 3/10 Hominida ***** válasza:
100%

Hát, lehet, hogy leejtették, vagy valóban, esetleg kicserélték egy hibásra. De nem tudom, hogy ha nem készültél erre, akkor hogy lehetne bizonyítani. Ha megvan még a garanciapapír a gépről, akkor előfordulhat, hogy azon rajta van a sorszám.


Még egy dolog: nézd meg a lemezen most levő mappák dátumait. Ha a lopáskor slendrián módon jártak el, akkor a mappák dátumai frissek lesznek.

2017. aug. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

jó eséllyel földhöz b**zták, nem lenne új :D

Ismerős is számteches, mutatott olyan merevlemezt megrázta és minimum 6 dolog zörgött benne :D Valamiért nem működött a tulajnál.

2017. aug. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Na de ha ez egy teljesen másik vinyó, frissen telepített Windows-al, akkor a programok telepítési dátumainak is frissnek kell lenni, mint CCleaner, bármi. Ami nem az, tehát nem friss telepítések. Feltűnő lenne, ha minden program hirtelen tegnap előtti dátummal szerepelne a programok eltávolításában.


Én is erre tudok gyanakodni, hogy valamit a szaki elbénázott, vagy leejtették a vinyót.


Nyilván bizonyítani nem tudom, hogy én egy 100%-os kondíciójú gépet adtam le. Mert innentől fogva bárki mondhat bármit, ők mondhatják, hogy nem ejtették le a vinyót, miközben igen. Csak az meg sunyiság, hogy a szaki leejti a vinyót hoppá címen, aztán még egy HD Sentinelt vagy bármit sem futtat, hogy meggyőződjön róla, hogy nem verte szét a vinyót, majd visszaadják a gépet mosolyogva, hogy készen vagyunk. Vagy pedig lefuttatta, és azt mondta, hogy jó hát biztos hülegyerek', nem foglalkozik úgysem ilyesmikkel.


Mindegy, hétfőn bemegyek és megpróbálok közös nevezőt találni.

2017. aug. 12. 23:38
 6/10 A kérdező kommentje:

Vagy mit gondoltok, hagyjam a fa^ˇba az egészet, vegyek egy új vinyót pcx-ről vagy bárhonnan, és cseréljem ki magam?


Igazából egy ilyen folyamatról lenne szó, csak nem olyan nehéz:

https://www.youtube.com/watch?v=vsFu7xutLgQ


Mert oké visszamegyek reklamálni, de mi tud történni?


Mert bizonyítani nem tudom, hogy én hogy adtam le a gépet, ők meg nem tudják bizonyítani, hogy valóban nem bántották a vinyót. Ott állnánk egymás előtt és próbálnánk a saját igazunkat a másikra nyomni. Vagy jófejek lesznek, és azt mondják, hogy kicserélik "anyagáron" ? :D Akkor tuti ott állnék végig, és nézném, hogy valóban a vadi új HDD-t teszi be.

2017. aug. 13. 00:04
 7/10 anonim ***** válasza:
Figyelembe véve milyen HDD -van benne, a 2 év szép idő a részéről. :-)
2017. aug. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Gagyi mi? :)


Ha ne adj Isten én cserélném, én ezzel szemeztem most:

[link]


Vicces, a Hitachi nem sokkal olcsóbb.

[link]

2017. aug. 13. 00:13
 9/10 pinkpancser ***** válasza:
100%
Elsőként nézd meg a sentinellel, hogy mi okozza a kondició csökkenését és az mikor történt. Ha nem látod az előzményeket akkor klónozták és kicserélték a vinyódat.
2017. aug. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért menj vissza reklamálni. Első körben csak higgadtan korrekten, aztán ha nagyon kötözködnek meg lehet említeni a fogyasztó védelmet. Az rohadtul nem járja, hogy földhöz vágják, és jó lesz ez még így felkiáltással oda adják.
2017. aug. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!