Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha a memóriavezérlők átkerülte...

Ha a memóriavezérlők átkerültek a cpu-ba, miért az alaplapoknál tüntetik fel ezeket?

Figyelt kérdés

Ezt olvastam, de nem értem, egy processzor leírásai közt szó sincs memóriavezérlők sebességeiről. Régen még az alaplapoknál kellett ezt figyelni és én mai napig így hittem, mivel azoknál tüntetik fel a frekvenciát.

Most akkor mi van, mert eléggé összezavarodtam.



#RAM #MHz #CPU #memóriavezérlés
2017. aug. 16. 02:16
 1/3 anonim ***** válasza:
A videokártya gpu-ja is átkerült egy külön kártyáról egy buszon keresztül csatlakoztatva a cpu tokozásán belülre. Teljesen normális, ha tovább zsugorodik a technológia.
2017. aug. 16. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A memóriavezérlők Intel processzorok esetén az Intel Core (i3/i5/i7) családnál kerültek át az északi hídból:

"Computers using Intel microprocessors have traditionally had a memory controller implemented on their motherboard's northbridge, but many modern microprocessors, such as DEC/Compaq's Alpha 21364, AMD's Athlon 64 and Opteron processors, IBM's POWER5, Sun Microsystems's UltraSPARC T1, and more recently Intel's Core i7 and Core i5 CPUs have an integrated memory controller (IMC) on the microprocessor in order to reduce memory latency."

Forrás: [link]


Az alábbi dokumentáció:

[link]

2.1-es pontjában sorolja fel a rendszermemória-interfész adatait - az átviteli rátákat is figyelembe véve.

2017. aug. 16. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Tehát akkor a vga és a ram is a cpu-tól függ, az alapján kell kiválasztani is őket, hogy kompatibilis legyen?


A ramnál tudom, hogy a Mhz-et kell figyelni, de hogy egy jó vga-t választhassak milyen szempont alapján kell választanom a cpu adatai közt?

2017. aug. 16. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!