Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Informatikusok és hozzáértő...

Informatikusok és hozzáértő emberek! Véleményeteket szeretném kikérni egy szervergép vásárlásról. Szerintetek megéri? bővebben lent

Figyelt kérdés

Szeretnék egy vagy több szervergépet venni, Hp Proliantban gondolkozom,otthoni felhasználásra.(persze használtan)

Meg szeretném tanulni hogy hogyan működik mindez,kitapasztalni sok mindent.Nem vagyok az az elméletes típus inkább gyakorlatban bírom jobban elsajátítani a dolgokat,ezért gondoltam erre.


Szerintetek van benne fantázia?

Megéri belevágni vagy hagyjam a francba?



2017. aug. 16. 17:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Feleslges drága gépeket venni, csak azért hogy gyakorolj otthon.

Arra a saját géped, vagy virtuális gépek is tökéletesek.

Gyakorolhatod vele, a szerver rendszereket, hálózati modelleket...

2017. aug. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Otthonra inkább pici armos gépet vegyél (nas, rpi), mert az ilyen szervergépek tipikusan zabálják az áramot. Amellett baromi hangosak is.


Software-ileg meg ugyanúgy kell bánni a kis vasakkal, mint a nagyokkal. Szóval tanulni kész pénzkidobás ekkora monstrumokat vásárolni és amperrel etetni őket.

2017. aug. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kísérletezéshez nem kell méregdrága szervert venni. Csak az erejében és felszereltségében különbözik a hagyományos géptől, szoftveresen teljesen kompatibilisek. Az asztali gépedre, vagy akár egy virtuális gépedbe simán rakhatsz fel szerver oprendszereket, és kísérletezhetsz kedvedre.
2017. aug. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Régi szervereknek semmi értelme otthonra. Hangos, sokat fogyaszt és gyenge is. Egy sima gép elég, csak legyen benne bőven RAM.
2017. aug. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 pinkpancser ***** válasza:
Konkrétan mire szeretnéd használni? Mert sok mindenhez tényleg elég egy pi vagy egy vékony kliens. Persze olcsón lehet venni pl 2 opteron procis gépet sok memóriával, de azt meg nem biztos, hogy ki tudod használni. Ha pedig az oprendszereket akarod gyakorolni, azt megteheted sima PC-vel is.
2017. aug. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem feltétlen csak az oprendszereket,hanem pl szerverfuttaás vagy weboldal futtatás(de ennek még utána kell néznem jobban),hálózat megértése stb
2017. aug. 17. 09:35
 7/8 anonim ***** válasza:

Gyengített Virtuális rendszert javaslok tesztelésre.

Az éles szerveren 100-1000× -es terhelés lesz.

Én 250Mhz és 512MB RAM -al szoktam tesztelni.

Ha ott gyors, akkor éles szerveren is. :-)

2017. aug. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 pinkpancser ***** válasza:
Ha nincs komoly terhelés akkor bőven elég oda egy gyenge gép is. Weboldalhoz nekem elég volt egy Wyse S10 kliens is (366MHz-s geode proci, 256Mb RAM +2db pendrive).
2017. aug. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!