Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen laptopot vegyek hobbi...

Milyen laptopot vegyek hobbi fotós célokra?

Figyelt kérdés

kb 200-250e-t tudnék szánni rá, használt/refurbished verzió is szóba jöhet pár éves típusokig. Leginkább a képernyő miatt vagyok gondban, örülnék ha legalább az srgb-t lefedné, és elfogadhatóan színhelyesen lehetne rajta dolgozni, hardveresen szerintem i5/i7, 8gb ram nem extrém elképzelés PS és LR-hez.

Szeretnék a Windowsnál maradni, de érdekelhet Mac-es megoldás is, csak semennyire nem ismerem őket hogy ennyiből milyenre futná :)

Konkrét típusnak vagy kiindulópontnak nagyon örülnék, köszönöm előre is.



2017. aug. 16. 22:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Kicsit hasraütésszerűen ajánlom őt:

[link]


Miért?

Ebben az árkategóriában az Asus elég nyerő, neki van a legtöbb érdemes gépe. A garanciális szolgáltatása korrekt, futár viszi hozza ha kell.

A digiprime.hu nem feltétlen a legolcsóbb webáruház (bár eléggé az), de nagyon nagy választékú, korrekt oldaluk van, én gyakran válogatok innen gépet.


Hardveresen:

- i5 szerintem photoshophoz bőven elég.

- 8gb ddr4 memória korrekt (ugye a ddr4 a legújabb)

- 256 gb ssd - ez egyfelől nagyon pozitív, mert hipergyorsak lesznek a fájlműveletek, másfelől sok adatot nem tudsz rajta tárolni

- NVidia vidikari - grafikus művelteknél mindenképp nyerő egy dedikált vidikari (tehát nem a processzor számolja a grafikát is)

- fullHD monitor


Kiindulási alapnak jó lesz a vitához :D

2017. aug. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Elnézést a késésért, köszi a tippet, amúgy elég kellene hogy legyen rá szerintem is, meg olvastam az asusokról, meg a rog gépeikről is több tesztoldalt ilyen téren.

De egyelőre el is napolom a dolgot mert pár használtat megérdeklődtem a szokásos apró oldalakon de vagy nincs már meg vagy bolondot akarnak csinálni az emberből az agyon buherált cuccokkal:S.... inkább átgondolom h megéri-e az ips-re váltás a pénzt. Köszönöm. üdv:

2017. aug. 25. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!