Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A 800Mhz-es ramom miért csak...

A 800Mhz-es ramom miért csak 400Mhz-en megy?

Figyelt kérdés

2 darab 2GB-s DDR2-es CSX ram van a gépemben, de miért csak 400 MHz-n pörög? Valahol olvastam hogy azért mert nem a memőria dönti el hogy mennyin pörögjön. Máshol meg azt hogy a programok csak egyesével a ramok sebességét írja. Tehát 2x400 Mhz = 800 Mhz. S azt szeretném megkérdezni hogy melyik igaz a fenti két példa közül?


PC:


Intel Xeon X5460

Asus P5K Workstation

Most csak 4 GB 800Mhz (Később 8GB 800 MHz) DDR2

GeForce GTX 650



2017. aug. 23. 14:30
 1/2 anonim ***** válasza:

A ram sebességét befolyásolja az alaplap és a processzor memória vezérlője is, mind a 3-nak támogatnia kell a 800Mhz-et.

Mivel csak 400 van nálad, így lehet az alaplap BIOS-ában kell OC-ra rakni a ramokat (pl nekem 1600MHz-es ramom volt, de azt már OC-nak vette az alaplap, mert 1333 volt az alapértelmezett és be kellett nyomni OC-ra hogy menjen), vagy maga a proci memóriakezelője képes csak 400MHz-ig feldolgozni adatokat (erről sajnos az intel oldalán nincs adat, túl régi a proci).

2017. aug. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Mióta feltettem a kérdést kicsit még kutakodtam is. Valahol azt írták hogy ez a "normális" idézem: " Nem rosszul írja, a dual data rate miatt ír fele értéket. Normális". Ez megnyugató, de azért megnézem a biosban. :D Köszönöm. ^^
2017. aug. 25. 03:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!