Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A számítógépem merevlemeze...

A számítógépem merevlemeze hamarosan lehetnek Szektorhibái?

Figyelt kérdés

Sók áramszünet volt a két év alatt, főleg most nyáron volt majdnem mindennap. Tegnap már megjött a szünetmenetes tápegységem. Két évig meg egy HKC tápegység volt a gépben de már lecseréltem tavaly. A HKC tápegység párszor volt hogy leállt és egyből újraindult a gép de ez is csak nyáron fordult elő, én meg azt hittem áramszünet volt, néha hangos volt a ventilátor miatt nem bírta kis por volt rajta.


Konfig:


Gépház: M-Tech AS08A-BK

TÁP: FSP 400W HEXA

Alaplap: MSI H61M-P31 (G3)

Processzor: intel® core™ i3-3220 cpu @ 3.30ghz 3.30 GHz

Ram: 8GB DDR3 1333Mhz

Merevlemez: Toshiba 1TB

Merevlemez: WD 1TB

22x dual layer DVD író


Képek:

[link]


[link]


[link]


[link]


Remélem nem kell vennem hamarosan új HDD-t. Jó lenne még ki bírnák 8-15 évet vagy többet is.



2017. aug. 24. 18:12
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Ebből nem derül ki. Lehet adatkábel hiba is. Cseréld ki az nem egy nagy tétel. Ha ezek után is rendszeresen hibázik akkor kezdhetsz aggódni. A becsült élettartam alapján probléma lehet és ha az új kábelnél is hibázik akkor keress lassan másik HDD-t...
2017. aug. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Nem vettem észre rossz lenne a gép. Csak sók áramszünet volt (pillanatokra volt még a monitor szikrázott), és lehet ezért csökken az élettartama a merevlemeznek.
2017. aug. 24. 18:26
 3/30 anonim ***** válasza:
Ez is lehet az oka. A HDD érzékeny az áramszünetekre, na jó párat elvisel, de napi szinten biztos hogy kárt okoz. Ezért írtam a kábelt mert ha marad a hiba akkor kezdhetsz más irányban gondolkodni...
2017. aug. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Holnap úgyis kitakarítom a gépet, és a két merevlemez sata kábelét át cserélem. De legalább most már nem kell idegeskedjek ha lesz áramszünet mert van már szünetmentes tápom.
2017. aug. 24. 18:53
 5/30 anonim ***** válasza:

Jelenleg a diszkek állapota hibátlan.

Gép takarításkor mozgasd meg a csatlakozókat és alaposan told a helyükre.

El fog ez menni még pár évet.

2017. aug. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Fehersrac Rá csatlakoztattam a másik sata kábelt, de még akkor is írta hogy 868 az élettartalma. Remélem még soká lesz baja.


Tron65 Ezeket is meg csináltam és a helyükön is volt.

2017. aug. 25. 17:55
 7/30 anonim ***** válasza:

Nem az élettartam a lényeg mert az egy ideig nem fog változni mert azt a már felmerült hibákból számítja ki.


Az a lényeg, hogy kábelcsere után is produkálja-e a 3. screenshot-os hibákat. Ha nem akkor kábelhiba és ezentúl a másik HDD lesz "hibás". Ha marad a hiba akkor bizony a HDD halódik. Persze, lehet hogy húzza még 800 napig...

2017. aug. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2017. aug. 28. 18:03
 9/30 anonim ***** válasza:
Eredmény?
2017. aug. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Sata kábelt cserélem a másik HDD-ről de akkor is 867 az élettartama, így vissza is cseréltem a sata kábelt.

Hibák nincsenek, sose volt vele gond csak az élettartama csökken.


Ezt hol tudom meg nézni? screenshot


Régi gépembe van egy merevlemez amin már nem megy a windows mert túl lassú volt és onnantól kezdve csak lemezolvasási hiba van, be is raktam a mostani gépembe de nagyon le lassította és ki is szedtem a gépből, és onnantól megy az élettartama ennek a HDD-nek, már pár honnapja. Szerinted is ez miatt az a HDD csinált valamit?

Egy új windows telepítés megoldhatná újra ezer nap legyen az élettartama?


Úgyis újba akarom rakni.


régi gépemből merevlemezre gyanakszok, az már úgy így tropa 52:% a kondíciója, és néha a teljesítménye 99% máskor meg megint 100%. Csak azért raktam bele pár honnapja ezelőtt hogy működik de az már semmire se jó, windows telepítés után annyi lett neki csak lemezolvasási hiba van, de nem is csodálkozok rajta mert az a gép mindig meleg volt a táp merevlemez stb.

2017. aug. 28. 18:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!