Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen szünetmentes tápegysége...

Milyen szünetmentes tápegységet vegyek 2 számítógéphez?

Figyelt kérdés
Szünetmentes tápegységet szeretnék venni, mert itt vidéken ingadozó az áramellátás, valamint gyakran előfordul, hogy nagyobb viharoknál többször is kimarad az áram. Ez nem túl jó. Nincs tapasztalatom szünetmentes tápegységekhez, ezért írom ki a kérdést. Nézegettem több típust is, de nem tudtam dönteni. Volt olyan, ígéretesnek tűnt, de olyan panaszokat írtak róla, hogy furcsa szagot bocsájt ki magából, ami szobában nem túl jó. A fogyasztás felső hangon is kb 1000 watt lehet, 2 darab számítógépet használok, routerrel, switch-el, stb. Milyen szünetmentes tápegységet ajánlanátok szobába ilyen teljesítményhez? Nem az a cél, hogy áramszünet után órákig legyen még áram, hanem hogy ne rögtön vágódjon le minden egyszerre, legyen időm kikapcsolni a gépeket. Kb 20 ezer forintot tudnék rászánni.
2017. aug. 24. 21:52
 1/3 anonim ***** válasza:

"Kb 20 ezer..."

Egy 0 elfelejtettél hozzátenni.

- De azért van olcsó is:

[link]

v

[link]


Én az előbbit javallom.

2017. aug. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

20k-ból nemnagyon fog kijönni.

De pár kérdés:

Milyen gépet raktál össze, hogy 1000W-tal számolsz???

Darabonként vagy együtt?

A router + switch 5-10W-ja nemnagyon számít, de 6 számjegy alatt nemnagyon úszod meg.

2017. aug. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Valóban, rosszul számoltam, mert a 2 gép összteljesítményének maximumát néztem (egyikben 600 wattos táp van, másikban 400), de nem azzal számoltam, hogy sosem használják ki a maximális teljesítményüket, ráadásul a 400 wattos gép mindig csak alapjáraton megy, mínusz a nyomtató, mivel olvastam, azt nem ildomos szünetmentesre kötni.
2017. aug. 26. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!