Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért 100% szinte mindig a...

Miért 100% szinte mindig a proci használat?

Figyelt kérdés

[link]

Kb 2 hónapja lett ez miatt újra telepítve, de ugyan úgy tart még. Egyszerűen ha felmegyek a netre akár Chrome-mal vagy Firefox-xal szinte alig mozdul. Főleg ha még esetleg youtube-n hallgatom közbe a zenét. Eddig nem volt ilyen. Már nagyon elegem van belőle, hogy szinte nem tudok mit csinálni rajta


2017. aug. 27. 15:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

#10: miért kellene kidobnia? Először azt kellene tudni, hogy az alaplapra van-e forrasztva a processzor, vagy cserélhető (manapság már forrasztva vannak, de azt hiszem a PGA478 foglalatos procik sok esetben cserélhetők - majd kijavítanak, ha nem), és ha cserélhető, akkor mire.

Most ránéztem így hirtelen, és T8300-at lehet venni 4-5 ezerért, RAM is kb. ennyi, azt is lehetne fejleszteni 4 GB-ra. Kb 10 ezerből meg is lennél szerintem - ha nem akarsz semmiféleképpen másik gépet venni (elsősorban azért az lenne az ajánlott).

2017. aug. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

2GB RAM-nál érdemes használni a Readyboost szolgáltatást. Ha van egy felesleges 4GB-os pendriveod beteszed a gépbe, fájlkezelő tulajdonságokban pedig megtalálhatod az engedélyezését. Bizonyos dolgokat onnan olvas ki a windows és így segít a rendszer sebességén.

[link]


Proci terhelés szerint kellett volna csoportosítani az oszlopot, így nem látni a képen, hogy mi terheli még a gépet.


Hasonló gépe van szüleimnek és nem teker annyira a proci. Lefuttathatsz egy anti-malwaret is hátha talál valamit:

[link]


Nem telepítettél valamilyen hülyeséget? "Tisztító" programok, stb.

2017. aug. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Ti milyen gépet ajánlanátok? Nem kell, hogy csoda gép legyen, de annyira gagyi se. Az a baj én annyira nem értek hozzá. Én inkább netezésre, torrentezésre használom, esetleg valami játékot játszok rajta. Azt tudom hogy Celenor az butított fajta.
2017. aug. 28. 05:55
 14/17 anonim ***** válasza:
Nézz szét pl. a Hardveraprón, vagy hasonló profilú hirdetési oldalakon. 40-45 ezer forint körül lehet már találni 1. (vagy 2.) generációs Core i5 processzorral szerelt ThinkPad-eket vagy EliteBook-okat, azokkal egy darabig meglennél. Persze lehet időtállóbb gépet is nézni, csak kb. semmit nem mondtál arról, hogy van-e ilyen célra kereted, és ha igen kb. mennyi Ft. De ha nincs más, ~10 ezerből is rendbe lehet tenni, úgy a gépet hogy 1,5-2 évig még biztos jó lesz (nem lesz egy erőgép, de egy Celeron 900 után ki tudja, mit tapasztalsz majd :D )
2017. aug. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
150000 Ftnél többet nem nagyon szeretnék rá kiadni
2017. aug. 29. 14:43
 16/17 anonim ***** válasza:
Netezésre egy 30.000ft gép is tökéletes.
2017. aug. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Így igaz. Ismerősömnek 35k-ért szereztem egy laptopot. Cod 4-et lazán viszi maxon. Ha elég körültekintő az ember remek ajánlatokat is ki lehet fogni, csak keresni kell.
2017. aug. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!