Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nincsen szinte egyáltalá...

Miért nincsen szinte egyáltalán világítós/nem világítós multimédiás billentyűzet a piacon ami MAGYAR kiosztású?

Figyelt kérdés
Egyszerűen kinéztem egy tök jó egeret 5000Ft-ért amit még nem vettem meg lévén elég érdekes, de szép színkombinációja van. Sharkoon gamezone m20, ehhez keresek billentyűzetet. Találtam összesen 2, ha nagyon ráerőltetem akkor 3 hozzá passzoló billenőt. Ezekkel összesen annyi a gond, hogy nem magyar a kiosztása ami számomra fontos lenne. A sharkoon-nak amúgy konkrétan egyáltalán nincs magyar kiosztású billenője ami multimédiás. Feltétel volna, hogy multimédiás legyen és ha lehet legyen rajta sleep gomb, de ezt ha muszáj nélkülözni fogom tudni csak legyen végre meg a megfelelő billentyűzet. Egyébként itt az egérről link: [link]

2017. aug. 28. 01:56
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Vagy. Az UK kiosztású billentyűzet megfelelne? Mivel ez ISO kiosztás ahonnan az "Í" betű helye nem hiányozna. Ugye ahogy észre vettem annyi még, hogy az ISO-nál az enter nagy még ANSI-nál egy csík az egész. Na most, van nekem egy modecom mc9005 billentyűzetem jelenleg és ezen is egy csík az enter annyi különbséggel, hogy magyar az egész és meg is van az "Í" karakter helye. Akkor ez most hogyan is van??? Valaki kioktatna ha szépen kérném e-téren mi hogyan is van?
2017. aug. 28. 03:24
 2/12 anonim ***** válasza:

Az a vicces a netben és boltokban, hogy sose valós képeket használnak-szinte!

Itt egy példa:


[link]


[link]


Hossz "í" stb..nincs láthatóan a billen, DE kibontod és magyar bár írva is leírásban....ilyenkor, persze gondolkozhatunk, hogy elírás vagy a fotó a hibás:DDD


A ráadás vicc, hogy 3 színű a világítás közül választhatunk 1 helyett:DDD

Továbbá multimédiás is van csak gyorsgomboknak nevezik;)

2017. aug. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2017. aug. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen profibuki, nekem is ilyesmi elrendezésű a billentyűzetem. De ez nem az ANSI kiosztás? Vagy legalább is annak picit módosított változata? Értem ez alatt azt, hogy az "Í" úgy fér oda, hogy a bal Shift nem hosszú, hanem egy sima gombnyi méretű. [link] Így, itt nagyon is jól látszik, jól elkaptam ezt a képet :D Általában amúgy a leírást kell olvasni, sőt a gyártó oldalán sem árt keresgélni. A sharkoon e-téren eléggé korrekt, leírják az összes valaha használt kiosztást az adott billentyűzetnél. Ha ott nem szerepel a magyar (sosem szerepel) akkor az azt jelenti, hogy sehol sem lehet kapni az adott billenőből magyar nyelvűt. Na de, ha én eleve nem magyar feliratozású billenőt szeretnék akkor az ISO kiosztás kell? Annál nagy az enter, nem mint egy kis csík. Ugye használnám rendesen magyar kiosztás szerint ezért lenne fontos, hogy ha a felirat nem is magyar maga az eszköz használható legyen minden magyar karakterrel hiánymentesen. A többi már részletkérdés. Felcserélem az Y-t és a Z-t, megpróbálok hasonló ékezetes gombokat szerválni mert ugye amit néztem (sharkoon sharkzone k30) fehér világítású és át kéne azokat a gombokat is világítania amiket cseréltem. Más nem akkor matricázok, de az meg nem mutatna szépen. [link] Az egyetlen oldal ahonnan be tudnám szerezni kegyetlenül olcsón, de tényleg. Közel féláron totál megéri, sőt. Ez ebben az árban éri meg. Mindenhol máshol 10 000Ft-tól kezdődik minimum amennyit szerintem nem érne meg. Na de nekem ezzel az a bajom, hogy ANSI kiosztású, legalább is úgy tűnik az abból kiindulva, hogy amerikai nyelvű és ahhoz használnak ANSI kiosztást. A képen jól látható is, hogy az "Í" betű hiányzik és szerintem a valóságban is így volna. Vagy esetleg ez ügyben hívjam fel őket, hogy hogyan is van? Ugye a saját billenőmből tudok kiindulni megint csak meg amit küldtél képet abból. Ennek is ugyanaz az elrendezése csak a bal Shift rövid ami miatt a Z (avagy magyar nyelvűeken az Y) mellett elfér még egy gomb.
2017. aug. 28. 12:35
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha van módod személyesen átvenni a kinézettet, akkor tedd azt.Én már olyat is láttam, hogy a dobozon más volt, de belül ott volt az "Í"...stb:DDD
2017. aug. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát. Nagyon lehetőségem főleg 5900Ft-ért nem volna. Mindenhol máshol 10 000Ft minimum mint írtam és az nem elég mert mellette egy watch dogs 2 és az az egér is tervben van.
2017. aug. 28. 17:39
 7/12 A kérdező kommentje:
Igazából ha nem használható magyar kiosztással ez a billentyűzet, tehát az elrendezése nem olyan mint amilyen az enyémen vagy a te általad küldött képen láthatónak akkor cseszhetem az egészet. Próbáltam felhívni a rufus ügyfélszolgálatát nem rég, úgy tűnik 5 után vagy még korábban már nem elérhetőek. Írtam nekik e-mailt, de ha holnapig nem jön érdemleges válasz akkor felhívom őket, biztos ami biztos. Ha telefonon sem kapok érdemleges választ akkor lemondok erről a billentyűzetről bármennyire is csábító.... Ránézek a második modellre ami illik hozzá. Bár az nem sárga, de ilyen jó szürkés-feketés színkombója van és multimédiás az is. Illik hozzá, de a legjobban ez a K30 illene. Viszont ha már eleve nem magyar nyelvű a az a másik billentyűzet remélem nem ennél a pontnál szopom meg ott is... Remélem azon már lehet használni magyar nyelvet is még ha a feliratozás nem is magyar.
2017. aug. 28. 18:24
 8/12 A kérdező kommentje:
Hogy az a..... Faxom, angol kiosztású. Te meg hülye döntsd el, hogy UK vagy US. Végülis....... Jobb helyeken odaírják, rosszabb helyeken 50-50 zsákbamacska az egész hogy UK vagy US. Imádom a netes vásárlást. Ja, nem :D
2017. aug. 28. 18:30
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs az az isten, hogy megnézzék a doboz tartalmát a kedvedért, ha emailben vagy telefonon érdeklődsz.Egy boltjukban jártam többször is...a pénzt átvenni s beszélni van kedvük inkább, de persze lehet engem tiszteltek csak meg a "ft-os" termékek miatt.


Igazából, ha bárhol megtudod nézni személyesen, ott nézd meg és amennyiben egyezik a megnézett doboza a kinézettel a neten, akkor talán nyersz.


Esetleg a youtube-on lessél kicsomagolós feltöltéseket...hátha segít valamit...

2017. aug. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Eléggé segítőkészek voltak. Leírták, hogy ez totál US, azaz ANSI kiosztású és amerikai nyelvű ténylegesen ahogy az le is van írva és a képen illusztrálva van és írta is az emberke, hogy hiányzik az a billentyűgomb ami helyettesíthetné a magyar abc "Í" betűjét szóval ez egyáltalán nem olyan mint amilyen a mi billenőnk. Kár érte... Viszont lehet így is megrendelem, de nem biztos mivel azért ezen kívül sok másban is eltér az elrendezése. Pl bal oldalon az esc alatt a "0" szokott lenni, itt valami jel van de ugye a billenő magyar kiosztás mellett a 0-t írná le ha azt a billentyűt ütném le. Ahol meg eredetileg van US nyelv alapján a "0", a "9"-es mellett az igazából az "ö" karaktert ütné le. A mellette levő másik kettő ékezetes karakter is stimmelne kivéve megjelenésben ugye mivel ezen az US billenőn jelek vannak az "ü" és "ó" helyén fent a számsornál. És ami a legrosszabb, kimaradna az "í" karakter :D Na de, attól még, hogy az egér mellé meglegyen a megfelelő dizájn lehetne így is max a régit elővenném ha írnák és játék mellé pedig ezt. Bár nem tudom tényleg mit érné meg. Lehet keresek UK kiosztásút, de azt több, mint valószínű, hogy magyar oldalakról nem fogok találni max amazon-on amiben meg azért nem bízok mert az utánvét szóba sem jöhet plusz hatalmas távokat jár be az adott termék mire ide ér. Nem szeretnék úgy járni, hogy kapok egy doboznyi homokot pl :D
2017. aug. 29. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!