Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » USB Kingston Pendrive probléma...

USB Kingston Pendrive probléma, folyamatosan "elszáll" a rendszerből?

Figyelt kérdés

Van egy Kingston 64 GB-os pendrive-om, egy éve vettem eddig gond nélkül működött. A mai nap letöröltem róla 10-15 GB-ot, és elkezdtem rá új filmeket felmásolni. Az első probléma az volt, hogy a másolás "Ismeretlen hiba" miatt megszakadt, ablakban megkérdezi hogy "Újra/Elvetés...", ha az Újra-ra megyek akkor felmásolta. Egyébként azt is furcsálom hogy a másolás sebessége ingadozik, olyan a másolás állapotjelzője mint egy szinuszfüggvény.


Néhány GB-al később pedig másolás közben egyszercsak "elszáll" az egész pendrive, ezt úgy értem hogy olyan mintha kihúztam volna az USB csatlakozóból ([Windows 10] megszólal az a tipikus hang amikor kihúzzuk a pendrive-ot, eltűnik a Sajátgépből), a másolás persze megszakad, majd egy 10 másodperc múlva visszatér a pendrive a rendszerbe.


Jobbklikk/Tulajdonságok/Hibakeresés-re azt mondja a program, hogy nem talált hibákat. Parancssorból chkdsk /F kapcsolóval egy pillanat alatt lefut (amit szintén furcsálok), de azt mondja hogy a Windows nem talált hibát.


A jelenség nem szűnt meg úgyhogy megpróbáltam leformázni a Pendrive-ot, csakhogy formázás közben "száll ell" hasonlóan mint másolás közben. Oké, félretettem a laptopot (eddig egy Asus Transformers-en dolgoztam), és megpróbáltam leformázni az asztali gépemen (ősrégi darab), de az nem tud exFAT-ot és RAW-ot formázni, csak FAT-ot de arra azt írja ki nem alkalmas a pendrive nagy kapacitása miatt. Úgyh vissza a laptopomhoz, gyorsformázás sikeresen lefut, utána tudom használni a pendrive-ot, de kb 3-4 perc eltelte után "elszáll" a fent felvázolt módon.


Megköszönném a tippeket.


2017. aug. 30. 23:22
 1/4 anonim ***** válasza:
70%

Kezd meghalni.


Azt ugye tudod, hogy a pendriveot sem tudod végtelenségig

újraírni, pár száz másolás után "elhasználódik" és megy

a levesbe.

2017. aug. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Dongaben ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy a pendrive a hibás... Az utóbbi időben nagyon sok hibát lehetett tapasztalni egy hibás Win 10-es frissítés miatt. Vidd el egy barátodhoz, és az ő gépén teszteld. (Az sem hátrány, ha másik rendszerrel...)
2017. aug. 31. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Furcsálnám ha máris az írástól ment volna tönkre, ezt direkt félretettem Film/Sorozat pendrive-nak, a tegnapival együtt kb 30-szor írtam rá eddig összesen.


Köszönöm a válaszokat.

2017. aug. 31. 10:45
 4/4 anonim válasza:

Kingston pendrivra 5 év garanciát szoktak adni. Én kb 2 éve az 5 éves garancia lejárta előtt kb 2 héttel vittem vissza a boltba ugyanilyen tünetekkel (megtaláltam a szerencsére megőrzött blokkot a vételről). Megvizsgálták, és adtak helyette egy vadi újat, mert még garancia időn belül volt!


Kingston amúgy nálam is másnál is nagyon megbízhatóan működött, ha megvan a blokk vidd vissza garanciában!

2020. aug. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!