Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videó kártya, mire kell figyelni?

Bobi69 kérdése:

Videó kártya, mire kell figyelni?

Figyelt kérdés

Egy gtx 1060-ashoz hasonló tudású videokártyát szeretnék venni. Ami 3 monitort is elbír. És lehetőnek ne legyen olyan nagy az energia igénye, hogy egy 500wattos táp elbirja.

Szóval mire kellni a memorián kivül, értem ez alatt a memoriát vagy a sebeséget mi mennyire számit, hogy ütös legyen? És milyenek azok a "márkák" amik hasontilanak egy kb ilyen erős laphoz?

Köszönöm a válaszokat meg ilyenek


2017. aug. 31. 15:39
 1/3 Bandi1214 ***** válasza:

Esküszöm nem értem a kérdést....


GTX1060 hasonló? Rx480/580 GTX980

Gyártó igazából lényegtelen. De azért legyen meg a 3 év garancia. (ASUS, gigabyte, MSI)

2017. aug. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem. Nvidia oldalon nincs ilyen, max régebbi szériák, de azt meg minek venni. AMD oldalon lehet max a hasonló szót használni.


A gyártó meg mindegy, mert mindben ugyanaz az Nvidia alap van, csak az egyik piszkál rajta egy kicsit, a másik meg nem. Az egyik csak egy ventit rak rá, a másik meg hármat. Az egyiken MSI logó van, a másikon meg Palit.


A helyedben minimum egy dupla, de akár három ventis kiadást keresnék, ha három monitorozni szeretnél.


Asus DUAL-GTX1060-O6G

Asus ROG STRIX-GTX1060-O6G


De mint írtam, minden GTX 1060 6GB kártya ugyanazt az Nvidia chipsetet használja, ugyanúgy 6GB, ugyanúgy 192 bit. Csak más a dizájn, konstrukció, stb.

2017. aug. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Néztem ilyen youtoubon is, 1060 vs rx480.

Egy ilyen video kárrtyát néztem ki 90k-ért: GAINWARD GeForce GTX 1060 6G. Nem igazán halottam még a gainwardról, megbizható? Szerintetek megvegyem? Hardware aprón volt, bontatlan és garis

2017. szept. 1. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!