Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Integrált videókártya dedikált...

Integrált videókártya dedikált helyett?

Figyelt kérdés
Vettem egy új laptopot a napokban (Dell Inspiros 5567) és a gép akármit indítok el csak az integráltat használja. Driver friss, a gép mindenhol látja a dedikáltat. (AMD Rradeon R7 M440 4GB) BIOS-ban is keresgettem hátha lehet állítani valamit, de nem találtam semmit. Köszönöm előre is a válaszokat!

2017. szept. 1. 23:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Jobb klikk az asztalon, váltható grafikus beállítások, és az adott alkalmazást állítsd be Nagy teljesítményre, majd Alkalmaz. Innentől az az alkalmazás a dedikált kártyát kell hogy hasznalja
2017. szept. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A laptopos integrált-dedikált dolog egy érdekes műsor :)


Amennyiben integrált GPU van a prociban, akkor mindig is

az lesz az elsődleges. Ez ellen nem tudsz mit tenni, mert

ennek a chipnek a lábai vannak összekötve a kijelzővel és

a HDMI/DP stb portokkal.


A dedikált GPU, ha a működést nézzük, kb "besegít" az

integráltnak. Vagyis nagyobb/komolyabb műveletek esetén

a dedikált kártya veszi át a számításokat, majd a kész

framet áttolja az integráltnak. Az pedig csak kirajzolja

a megjelenítőre. Dedikált számol, integrált rajzol. Kb

ez a felállás.


Ez kb úgy működik, hogy ásod a kertet, és lapátolod

bele a földet egy talicskába :) Jön egy buldózer,

és felkap egy halom földet, és beleborítja mellé.

Neked már nem kell lapátolnod, mert megoldotta a

gép. De attól még a talicskát neked kell eltolni,

viszont a lapátolással már nem kell törődnöd, mert

jött a segítség :) Na itt te vagy az integrált a

talicskáddal, a buldózer meg a dedikált :)

2017. szept. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 szántóvető ***** válasza:

a hd 620 minimálisan gyengébb csak mint az r7-már ha intel prociról van szó,ami nem derült ki.viszont ha grafikus teljesítmény kell akkor az amd felejtős mert semmirekellő megoldásai vannak,legalábbis egy 200 ezres notitól amiről itt szó van többet várna az ember.

220-ért kaptál volna asus rog-ot 960m karival meg normális 4 magos intel procival.ha tényleg nagy szükséged van a teljesítményre akkor vidd vissza,cseréltesd ki és fizess rá.

a konkrét kérdésre én sem tudok sok mindent írni,talán még az energiagazdálkodás körül nézhetnél szét hogy teljesítménycentrikusra legyen állítva.

2017. szept. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!