Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan kell BIOS-T frissíteni?

Hogyan kell BIOS-T frissíteni?

Figyelt kérdés

Acer RS880M05 alaplapom van biosba azt írja h product Veriton M430 ezt kelet beírjam acer oldalán és P01-B4 es bios fájlt találtam jelenleg P01-B3 van rajta letötltöttem itt van 3 fájl:


dosflash.bat

9B3A1049.ROM

AFUDOS.EXE


Csinálni kell bootolható pendrive-ot rufussal?

és utána rámásolni ezt a 3 fájlt és utána bios-ba mire kell nyomni?



2017. szept. 4. 18:52
 1/10 Takysoft ***** válasza:

Nézd, én még csak ezt az alaplapot se találom az Acer support oldalán.


Na most azért azt Te is biztosan tudod, hogy BIOS-t csak a gyártó oldaláról töltünk le, ugye?


A gyártó oldalán rajt szokott lenni útmutató is. Meg jellemzően windows-os tool is a frissítéshez.

UEFI esetén meg magából a UEFI-ből (bios) éred el a fájlrendszert, szóval onnét frissíthetsz.


Ez a DOS-os megoldás eléggé instabil ,de ha ragaszkodsz hozzá, tölts le valami pendrive-ra kidobható dos-t.... és lehet vele szórakozni, de nem én nem tenném.

2017. szept. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Takysoft ***** válasza:

Na várj, megvan nekem is, látom már


[link]


Ez a csomag kell neked, úgy látom.


Van benne readme is, hogy hogyan kell csinálni.

meg van windows-os része is. meg lehet próbálni


SZIGORÚAN rendszergazdai parancssorból...


De tudod, hogy ez rizikós dolog :)

2017. szept. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi de nem tudom mit kezdjek vele mi aza DOS az a parancssor? (CMD)? vagy a biosba kell pendrive ot első bootra tenni és akkor jönbe a dos?
2017. szept. 4. 19:34
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha csak nincs nyomós okod rá, neki se állj.
2017. szept. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Frissítenem kell hogy az új Processzor-t kezelni tudja (amd phenom II x4 955)
2017. szept. 4. 19:39
 6/10 anonim ***** válasza:
Az nyomós ok...
2017. szept. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
csináltam bootolható pendrive-ot rátettem 3 fájlt beraktam 1st bootra pendrive ot és nem csinál semmit betölti windows-t...
2017. szept. 4. 20:02
 8/10 A kérdező kommentje:
Rufussal csináltam FreeDos-al fat32 nemtudom miabaj
2017. szept. 4. 20:07
 9/10 A kérdező kommentje:
Windows-os megoldás se jó nem csinál semmit mikor futtatom a bat fájlt amit ír AFUWIN.exe meg errort ír.5 órája szopok ezzel.
2017. szept. 4. 20:32
 10/10 Takysoft ***** válasza:

Rendszergazdai parancssor: Jobbklikk a Start menüre, és lesz ott egy ilyen opció.


bat file-okat csak így futtass, mert simán windowsból nem fogod látni a parancsok kimenetét. (hacsak nem kódolsz bele egy pause-t a bat végére, nem fogod látni, mit dob vissza a batch fájl, mert a windows bezárja a parancssori ablakot.)


A bat fájl valósznűleg azért nem működött, mert nem rendszergazdai jogokkal indítottad. Meg ne próbáld azt, h jobb klikk és futtatás rendszergazdaként, mert ha nem látod a kimenetet, akkor komolyan tönkrevághatod a gépet....


Érdemes azt is tudni, hogy egy mai oprendszerrel azt az installert valószínűleg nem tesztelték. Márpedig ha nem Win10-ed van, akkor szégyelld magad!


Általában nem nagyon lehet elrontani semmit, mert ha nem kap hozzáférést a cucc, akkor nem is tud elrontani semmit. Ha meg kap, megcsinálja.

De tény, hogy a DOS-os megoldás kicsit biztosabb lehet.



A boot sorrendet EGYSZER állítod be. Hacsak nem cserélsz SSD-t, akkor ezt SOHA nem állítod át.


Ha más meghajtóról szeretnél bootolni, akkor indításkot behozod a Boot Menu-t, és kiválasztod hogy azon egyetlen alkalommal miről szeretnél bootolni.

Ez általában F11 vagy F12 billentyű nyomkodása indításkor.


DOS-ban nincs több user, csak 1 van, alapból mindenhez hozzáfér, szóval ott nincsenek ilyen gondok, mint rendszergazdai vackok.


De mindenképp meg kell említenem, hogy a BIOS frissítés elég kockázatos dolog olyanoknak, akik arra szorulnak, hogy itt a gyakorikérdéseken informálódjanak.

A szoftver angol üzeneteket fog kiírni, és ha nem érted őket, bajba kerülhetsz.

Ha meg tudsz angolul, akkor tele van a net információval...


Minden esetre sok sikert, és szívesen segítek a továbbiakban is, ha kérdésed van.

Csak szóltam, hogy ez rizikós kicsit.

2017. szept. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!