Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kulso videokartya usb 3. 0?

Kulso videokartya usb 3. 0?

Figyelt kérdés
az lenne a lenyeg, hogy lattam mar olyan kulso megoldasokat laptopokhoz,hogy egy wifi kartya eltavolitasaval egy Riser (USB 3.0 PCI-E Express 1x to 16x Extender Adapter) segitsegevel mukodtetnek eredmenyesem egy ilyen rendszert. Namost, mivel en is szeretnek valami hasonlot oszehozni csak az a baj , hogy a laptopomat nem akkarom szetszerelni es thunderbolt sincs benne . Arra gondoltam, hogy ezek a riserek az 1x pciexpres hez ugy vannak nehol megoldva,hogy csak egy sima usb 3,0 kabel van hozacsatolva.Es mi lenne, ha egy kulso kartyat teljesen ugy hasznalnek mint egy riser setup csak nem 1x pci al hanem usb vel. Csak siman beledugnam gepbe az usb t es kesz? mukodne?ha nem miert?

#PCI Express #USB 3.0 #Thunderbolt #PCI-E Express 1x to 16x #Extender Adapter
2017. szept. 6. 14:30
 1/2 Shaddark ***** válasza:

[link]


Nagyon nem működne :)


Ezeknek az interfész eszközöket le kell programozni - ismernie kell a firmware programjának a videokártyát amit beleteszel.

Azaz nem egy mechanikus csatlakozó ez, hanem processzor vezérelt bővítő eszköz.

2017. szept. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Komplikato ***** válasza:
Konkrétan létező megoldás, hogy expresscard csatlakozóhoz készült risert, külső dobozt és hozzá tápot rá lehet kötni egy gépre. Persze csak ha van rajta ilyen csatlakozó. A dolog hátulütője, hogy olcsóbb egy eleve normálisabb GPU-val rendelkező gépet venni, mint egy integrált megoldáshoz megvenni az átalakítót, tápot, VGA-t, másrészt az 1x-es PCIE okán egy közepes kártyánál nagyobbat nem tud kihajtani. Amikor utoljára néztem, akkor egy RadeonHD7750-et kb. 95%-ban lehetett így kihasználni. Ja meg kissé macerás a szoftveres váltás a belső és külső VGA között, de meg lehet szokni.
2017. szept. 9. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!